Віртуальні світлофори розгонять авто вдвічі

Прискорити автопотік вулицями сучасних мегаполісів можна, якщо прибрати з них фізичні світлофори, але замінити їх віртуальними. Подібну технологію винайшли в інституті Карнегі-Меллона. З її допомогою водії зможуть стати майде вдвічі швидшими та заощаджувати до 40% часу за кермом.

Основною причиною затримок у місті є очікування перемикання світлофора з червоного на зелений, і нове рішення зменшує цей час майже до нуля. Для цього воно використовує інтелектуальну систему, яка «спілкується» з автомобілями навколо. Центральний сервер розраховує завантаженість вулиць на перехресті та відповідно перемикає сигнал. Останній науковці пропонують відображати на віртуальному світлофорі на лобовому склі, завдяки чому водії заздалегідь бачитимуть свої умови, які дозволять їм їхати по одних напрямках та заборонять рухатися в інших.

Для своєї роботи такий віртуальний світлофор час від часу опитує автомобілі поряд з перехрестям щодо їхньої швидкості, точного місцеположення, напрямку руху та інших параметрів. Після цього одна з машин обирається для зупинки, і відносно неї розраховується рух інших учасників. Вибір такого авто, якому покажуть віртуальне червоне світло, залежить від поточної дорожної ситуації.

Завдяки такому рішенню, кажуть розробники, потік транспорту в місті може почати рухатися на 60% швидше, місто заощадить на інфраструктурі, а екологія поліпшиться, оскільки машини менше очікуватимуть у заторах, даремно витрачаючи пальне.

Подібна система є поліпшеним варіантом рішення від Audi, яка пропонувала водіям своїх машин їздити лише на зелений. Її система Traffic Light Assist за допомогою індикаторів на панелі приладів підказує водієві, скільки часу залишилося до перемикання кольору світлофора. Це дозволяє шоферові прийняти рішення про прискорення чи гальмування, щоб червоний колір не застав його зненацька.