Середа, 29 Травня, 2024

SMS на Android отримали усі функції месенджерів, Apple проігнорувала цей стандарт RCS

Google активувала технологію обміну розширеними повідомленнями RCS, яку компанія розвиває з 2018 року на заміну традиційним SMS та месенджерам. Користувачі Android отримали такі ж можливості як сьогодні пропонують месенджери і можуть бути певними, що повідомлення дійде до адресата. Але спілкуватися з власниками iPhone користувачам Android доведеться через сторонні месенджери, оскільки Apple не підтримала стандарт RCS, який нині є стандартом повідомлень мобільної індустрії. До речі, в Україні RCS вже доступний:

Для використання повідомлень RCS не потрібно встановлювати сторонні месенджери та додатки. Технологія доступна у стандартному клієнті Google «Повідомлення» (Messages), який встановлений у кожному Android.

З RCS користувачі можуть передавати повідомлення через інтернет, вести групові чати, бачити статус доставки та читання повідомлень, обмінюватися фото та відео у високій якості, відправляти повідомлення з комп’ютера, індикатори активності співрозмовника та низку інших опцій. Схожі можливості сьогодні пропонують сторонні месенджери Whatsapp, Viber, Telegram та інші.

Хоча RCS розвивається з 2018 року, але Google зробив ставку на співпрацю з мобільними операторами. Планувалося, що стільникові оператори будуть зацікавлені у RCS, оскільки він надасть їм додатковий канал для заробітку грошей. Для користувачів це означало б отримання усіх мультимедійних можливостей без обов’язкового підключення до інтернету.

Однак стільникові оператори не квапилися впроваджувати RCS у своїх мережах, тому Google в 2019 році переглянув свою стратегію і сам зайнявся його популяризацією. Він створив режим New! Text over Wi-Fi and data, який пропонує можливості RCS, використовуючи для роботи хмарну інфраструктуру пошукового гіганта. Для обміну інформацією в цьому режимі потрібний мобільний інтернет.

Асоціація GSMA, яка глобально керує розвитком мобільного зв’язку, прийняла RCS як стандарт для мультимедійних комунікацій, назвавши його GSMA Universal Profile. Для мереж 4G використання RCS було рекомендованим, в мережах 5G підтримка RCS є обов’язковою.

Очікувалося, що обов’язковість RCS для гаджетів з підтримкою 5G змусить Apple реалізувати його в своїх перших 5G-смартфонах – лінійці iPhone 12. Це б дозволило користувачам Android та iPhone вільно обмінюватися мультимедійними повідомленнями та іншими перевагами RCS, відмовившись від використання сторонніх месенджерів, яких може не бути у одного чи іншого користувача.

Комункціця між власниками iPhone та Android нині залишається на рівні класичних SMS. Або користувачам потрібно попередньо домовитися який сторонній месенджер вони будуть використовувати.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися