Виявили трюк, який допомагає друкувати набагато швидше

Одна з авторів дослідження Антті Оуласвірта впевнена, що вчитися подібній техніці друку спеціально не треба, ми набуваємо її автоматично. Цілком можливо, що ви вже застосовуєте перекат, коли набираєте щось знайоме, як логін або пароль

Нове дослідження показало, що найшвидші друкарі використовують спеціальну техніку. Опанувати її здатний кожен, але дослідники сперечаються, чи варто її освоювати.Одна з авторів дослідження Антті Оуласвірта впевнена, що вчитися подібній техніці друку спеціально не треба, ми набуваємо її автоматично. Цілком можливо, що ви вже застосовуєте перекат, коли набираєте щось знайоме, як логін або пароль

Науковці з фінського Університету Аалто та Університету Кембриджу проаналізували стиль роботи з клавіатурою у майже 168 тисяч користувачів. Хоча 70% учасників дослідження відвідували курси набору тексту «наосліп», дослідники помітили, що у кожного користувача розвивається свій метод. Виявилося, що найшвидші друкарі використовують так зване «друкування перекочуванням», при якому наступну клавішу натискають ще до того, як повністю відпустять попередню.

Одна з авторів дослідження Антті Оуласвірта впевнена, що вчитися подібній техніці друку спеціально не треба, ми набуваємо її автоматично. Цілком можливо, що ви вже застосовуєте перекат, коли набираєте щось знайоме, як логін або пароль.

Однак у майбутньому навичка швидкого друку вже може бути не такою затребуваною. Технічний експерт з аналізу ринку в компанії CSS Insights Бен Вуд впевнений, що до 2022 року голосове введення тексту в пошукових системах переможе друк.

Окрім цього, на заваді швидкому друку стає саме мислення людей. «Насправді не так багато людей формулюють послідовні і зв’язані думки швидше, ніж вони можуть їх надрукувати, – каже він. – Тому має сенс поліпшувати свою швидкість набору тексту із середньої у 30-40 слів на хвилину до 60-80 слів. У такому разі ваш набір тексту не відставатиме від думок. Будь-яка швидкість, більша за цю, є лише приводом похвалитись».

Фахівець з продуктивності праці Кріс Бомон стверджує, що швидкий набір тексту точно не є найважливішою навичкою. «Якщо вам щодня треба відповідати на сотню електронних листів, а ви друкуєте двома пальцями, тоді так, можливо, варто трохи витратити часу на тренування, – каже він. – Але ми не проводимо кожен день, відповідаючи на листи. Ми також буваємо на робочих нарадах, готуємо презентації для клієнтів, організуємо відправку товарів. Головними навичками ефективного менеджменту, звичайно, є когнітивні вміння, а не техніка набору тексту».

За матеріалами: BBC