Середа, 29 Травня, 2024

Вибухи газу стали основою дисплеїв для сліпих нового покоління

Гаджети з екранами Брайля наступного покоління можуть стати дешевшими та компактнішими. Мініатюризувати їх стало можливо завдяки новій технології екранів для сліпих, створеній в Університеті Корнелла. Головним елементом таких дисплеїв стали вибухи газу.

Нова система використовує горіння для роздування силіконових мембранних точок. Самме вони формують на поверхні рельєф, який люди з вадами зору можуть зчитувати на дотик. Ця технологія також може стати корисною в м’яких роботах, хірургічних інструментах та обладнанні віртуальної реальності.

Створення динамічних дисплеїв Брайля, які можуть швидко змінювати свій шаблон точок, не є новою ідеєю. Але існуючі рішення часто являють собою великі коробки зі складними механізмами, використовуваними для підняття і опускання набору закруглених штирів.

Символи Брайля представлені серією маленьких точок в певному порядку, тому створення дисплея, який може відтворити ці візерунки, здається досить простим. Але це не так. Складнощі виникають при розробці механізмів, які приводять в дію такий дисплей.

Штифти, які піднімаються і опускаються, можуть бути щільно упаковані, але механічні компоненти, такі як електронні сервоприводи або навіть гідравлічні насоси, займають набагато більше місця. В результаті пристрій з екраном Брайля часто більше ноутбука, а також важкий, складний і дорогий.

Це означає, що динамічний дисплей Брайля, який повинен розширити доступ до таких можливостей, як інтернет, насправді виявляється не зовсім доступним для тих, хто цього потребує.

Технологія вибухового формування точок включає в себе елемент з формованого силікону з невеликими камерами. Вони можуть бути заповнені сумішшю метану і кисню.

До камер підведені канали із рідким металом, який слугує електродами запалювання. Це дозволяє створювати іскру, точно так само, як свічки запалювання в двигуні, щоб викликати крихітні вибухи. Вони в свою чергу, змушують тонку мембрану з гнучкого силікону роздуватися і розширюватися на кілька міліметрів, створюючи тактильний удар, який можна відчути як точку Брайля.

Вибух також призводить до того, що штифт з магнітною засувкою вистрілює вгору, щоб запобігти виходу газів з точки. Щоб обнулити таку точку користувачеві просто потрібно буде трохи сильніше натиснути на неї, щоб від’єднати магнітний штифт та випустити гази.

Дослідники запевняють, що крихітні вибухи не є небезпечними, і вони остигають досить швидко, щоб до точок Брайля можна було відразу доторкнутися без ризику обпалити кінчик пальця. Кількість використовуваного палива також дуже мала, що означає, що комерціалізована версія механізму була б повністю безпечною для користувачів.

Новий дисплей Брайля може бути досить маленьким, щоб його можна було легко вбудувати в інші пристрої. Технолонія також може використовуватися для створення текстур або інших фізичних відчуттів, додаючи більше тактильного реалізму в додатках віртуальної реальності.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися