Субота, 22 Червня, 2024

Вийшла гра, яку ледь «тягнуть» усі сучасні відеокарти

Колись потужний ігровий ПК визначали фразою «на ньому йде Crysis», а тепер, схоже, запитуватимуть, «чи піде на ньому Portal RTX». Ця нова гра кладе «на лопатки» найпотужнішу відеокарту 2022 року – GeForce RTX 4090. Деякі експерти уже кажуть, що з грою впорається лише GeForce RTX 5090.

Фахівці з TechPowerUp перевірили продуктивність гри на базі ПК із процесором Ryzen 7 5800X та цілою лінійкою потужних відеокарт. Як виявилося, сучасні топові відеокарти здатні відтворювати гру з прийнятною кількістю кадрів за секунду лише з пониженою роздільною здатністю та використанні оптимізаційної технології DLSS.

Новий ремайстр «не витягують» на 60 кадрів в секунду сучасні топові відеокарти. Потужна RTX 3090 Ti видає всього 49 кадрів в секунду при роздільній здатності 1080p. Більше FPS у Portal RTX видають RTX 4080 і RTX 4090, але знову ж таки в стандартному 1080p.

Реальну роздільну здатність 4К у грі не підтримує на належному рівні жодна відеокарта. RTX 4090 потребує DLSS, щоб відтворювати Portal RTX в конфігурації 4K 60fps. Без DLSS відеокарта Nvidia GeForce RTX 4090 видає всього 26fps у реальних 4K.

Картка RTX 3090 Ti здатна видати лише 13fps, а флагман від AMD картка Radeon RX 6900 XT «порадує» власників 1fps.

Portal with RTX — це безкоштовне доповнення для всіх власників гри Portal, розроблене студією NVIDIA Lightspeed Studios. Гравцям пропонують уже знайомий світ, візуально поліпшений трасуванням променів, новими створеними вручну текстурами із високою роздільною здатністю та новими високополігональними моделями. Все це зроблено для найкращого вигляду гри в роздільній здатності 4K.

Технологія RTX виконує моделювання віртуальних променів світла за фізичними законами реального світу. Відбиття світла залежить від геометрії та матеріалів сцени і об’єктів на ній. Тому освітлення та тіні в сцені виглядають максимально реалістично. Але технологія RTX вимагає високої обчислювальної потужності. Частково зменшити вимоги до потужності допомагає технологія DLSS, яка використовує штучний інтелект, щоб домалювати деталі, котрі відеокарта не в змозі обрахувати.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися