Неділя, 3 Березня, 2024

П’єзоелектрична «шкіра» дозволяє дистанційно передавати тактильні відчуття

Хоча вже існують експериментальні «телегаптичні» системи, які дозволяють людям надсилати та отримувати тактильні відчуття, вони, як правило, досить громіздкі та незручні. Учені південнокорейського Науково-дослідного інституту електроніки та телекомунікацій (ETRI) створили набагато тонший і, отже, більш практичний девайс завдяки використанню п’єзоелектричних матеріалів.

Нова система містить пристрій, який користувач носить на домінуючій руці. У типовому сценарії використання один такий пристрій мав би носити той, хто надсилав відчуття, а інший носив би одержувач.

Наразі прототип носимого пристрою має форму невеликої електронної плати, розташованої на тильній стороні долоні, яка жорстко з’єднана з тонким, гнучким п’єзоелектричним елементом, наклеєним на подушечку вказівного пальця. Цей елемент має товщину менше 1 мм.

П’єзоелектричні матеріали виробляють електричний струм, коли вони піддаються механічному впливу або вібрації. Коли відправних тактичльних відчуттів проводить по предмету кінчиком пальця, вкритого цими елементами, отримані крихітні вібрації перетворюються на електричні сигнали, які бездротовим способом передаються одержувачу.

Тоді в гру вступає інша якість п’єзоелектричних матеріалів. Вони також вміють вібрувати під дією електричного струму. Це означає, що коли пристрій одержувача отримує переданий сигнал, його кінчик пальця вібрує, відтворюючи відчуття, які відчуває відправник.

Під час тестів, проведених до цього часу, система змогла вхопити та відтворити відчуття таких поверхонь, як бавовна, поліестер, спандекс, виступаючі написи, а також відчуття пластикових стрижнів, які обертаються.

Сигнали надсилалися через Bluetooth на відстань близько 15 м із часом затримки всього 1,55 мілісекунди – отримані сигнали збігалися з переданими приблизно на 97%.

Зараз планується вдосконалити технологію, яка може включати покращення її тактильної роздільної здатності та дозволити їй відчувати та відтворювати відчуття гарячого та холодного.

«Завдяки легкому та гнучкому пристрою для відтворення тактильних відчуттів на шкірі, який можна прикріпити до шкіри, ми зробили крок вперед у підготовці базового середовища для розробки контенту віртуальної/доповненої реальності з високим ефектом занурення», — сказав провідний науковий співробітник Хе Джин Кім.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися