П’ятниця, 12 Липня, 2024

Western Digital почала приховувати реальну швидкість обертів деяких жорстких дисків

Компанія Western Digital, яка вже була учасником скандалу щодо неправильного інформування покупців про характеристики своїх жорстких дисків, може потрапити в наступну схожу історію. Учасники форуму Reddit DataHoarder помітили, що їхні жорсткі диски серії WD Red NAS обертаються не на тій частоті, що вказана в характеристиках накопичувачів. Проблема, як виявилося, не нова – на німецькому форумі hardwareluxx.de її досліджують близько року.

Western Digital називає деякі свої диски з частотою обертів шпинделя 7200 на хвилину «класом 5400 RPM». Неправдиву інформацію повідомляє також прошивка накопичувача, коли користувач зчитує її утилітами моніторингу параметрів SMART.

Учасник Reddit з ніком Amaroko провів експеримент, щоб визначити реальну швидкість обертання накопичувачів під питанням. Він створив звуковий бокс, в який поміщав увімкнений диск. Мікрофон в боксі записував шум диску.

Шум досліджених двох моделей Western Digital серій Blue, myBook та Elements обсягом 8 ТБ мав частоту 120 Гц. Помноживши цю частоту на 60 секунд, вийде 7200 обертів за хвилину. При цьому диски помічені як накопичувачі класу 5400 RPM.

Для порівняння також було проаналізовано диски Seagate Barracuda 5400 RPM та Western Digital Red «класу 5400 RPM», який насправді обертається зі швидкістю 7200 RPM. Модель Red споживає 8,8 Вт проти 5,3 Вт у Barracuda в активному стані і 800 мВт проти 250 мВт в режимі очікування.

Жорсткі диски з більшою частотою надають підвищену швидкість передачі даних. Однак при цьому вони генерують більше шуму, споживають більше енергії та сильніше нагріваються.

Журналісти Arstechnica зв’язалися з Western Digital і отримали відповідь, що диски дійсно мають іншу реальну швидкість обертання. За словами представника компанії, «клас 5400 RPM» не означає, що диск дійсно обертається зі швидкістю 5400 RPM:

Весною 2020 року користувачі Reddit почали скаржитися, що їхні диски Western Digital сімейства Red працюють некоректно у системі зберігання даних (NAS). Причиною виявилося те, що ці диски використовують «черепичний» запис з частковим перекриттям доріжок (SMR). Ця технологія збільшує щільність зберігання даних до 25% на пластину, але швидкість запису на таких дисках надзвичайно низька. Такі диски не підходять для задач, де потрібно постійно переміщувати дані.

Компанія Western Digital спершу заявила, що співпрацює з розробниками NAS, і проблем з накопичувачами Red не було. Виробник також створив на своєму сайті публікацію, де пояснив, що «жорсткі диски WD Red ідеально підходять для домашнього та малого бізнесу, що використовує системи NAS». Компанія пояснила, що користувачі могли обрати непідходящі для інтенсивного типу навантаження диски. Однак на самих дисках немає маркування типу технології запису. Таблиця з цією інформацією з’явилася на офіційному сайті у відповідь на скандал.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися