П’ятниця, 1 Березня, 2024

Wi-Fi переміг 5G у політичній боротьбі за європейські автомобілі

Європейські чиновники готуються найближчим часом затвердити нові правила використання Wi-Fi в автомобілях. Це дає конкурентну перевагу Volkswagen та Renault, які зробили ставку на цю технологію. Ті виробники, які ставили на 5G, серед яких Daimler, повинні будуть наздоганяти. Попередній варіант нового законопроекту має вийти наступного місяця, а повністю прийняти його мають наступного року.

Рішення Єврокомісії дуже важливе для автовиробників та мобільних операторів. Автомобілі є ринком під’єднаних до інтернету об’єктів, і його оцінюють у кілька мільярдів євро на рік.

Під’єднані автомобілі вже тривалий час доступні в Європі. Новий документ повинен пришвидшити їхню популяризацію, а також заохотити співпрацю між виробниками. Законопроект також має гарантувати безпеку та функціональність покупцям та страховим компаніям.

У документі просуваються автомобілі, оснащені Wi-Fi стандарту ITS-G5. Перегляд документа відбудеться не раніше, ніж за три роки. Це означає, що конкурентний стандарт на базі 5G під назвою C-V2X затримається щонайменше на цей час.

За Wi-Fi ITS-G5 виступають Volkswagen, Renault, NXP, Autotalks та Kapsch TrafficCom. Вони кажуть, що це рішення достатньо протестоване та повністю стандартизоване. За їхніми словами, ITS-G5 краще підходить для комунікації між машинами та для пересилання критичних до затримок даних, таких як інформація про зіткнення чи навігація. Серед прибічників 5G – Daimler, Ford, PSA Group, Deutsche Telekom, Ericsson, Huawei, Intel, Qualcomm та Samsung. Вони кажуть, що C-V2X має більший спектр застосування та має потенціал розвитку в майбутньому.

В інших регіонах планети більше прихильників виявилося у стандарту C-V2X, який спирається на стільникові мережі. На нього спираються в США та Китаї.

Іспанія, Швеція, Фінляндія та Норвегія відклали запропонований Єврокомісією документ через розбіжності в поглядах. Франція, яка сьогодні є прибічницею Wi-Fi в автомобілях, але в якої потужне C-V2X-лобі, подала апеляцію, яка змусить Єврокомісію переглянути своє рішення впродовж 12 місяців.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися