Вівторок, 18 Червня, 2024

Windows перестане завантажуватися з жорстких дисків HDD – з 2023 вона стартуватиме тільки з SSD

Microsoft змушує виробників комп’ютерів відмовитися від жорстких дисків HDD. Софтверний гігант хоче, щоб комп’ютери з Windows постачалися з твердотільними накопичувачами SSD. Щоб стимулювати такий перехід Windows 11 перестане завантажуватися з HDD десь у 2023 році.

Microsoft поки що не має твердих вимог до використання накопичувача типу SSD у комп’ютерах з Windows 11. Системні вимоги цієї ОС зазначають лише обсяг дискового простору накопичувача – 64 ГБ або більше.

Жорсткі диски HDD коштують в кілька разів менше, ніж твердотільні накопичувачі SSD. Наприклад, 1 ТБ Seagate Barracuda HDD має цінник у $45, тоді як 1 ТБ SATA Crucial BX500 SSD коштує $75, а більш швидкий 1 ТБ NVMe SK hynix Platinum P41 SSD обійдеться у $150. Тому часто HDD дозволяють виробникові зробити комп’ютер дешевшим.

Однак Microsoft зазначає, що для двох функцій – DirectStorage та підсистеми Windows для Android – потрібен SSD. Це функції, які потрібні лише певним користувачам.

Незрозуміло, чи планує Microsoft змінити мінімальні специфікації для ПК з Windows 11 після переходу в 2023 році на SSD для попередньо вбудованих систем.

Змусити OEM-виробників використовувати твердотільні накопичувачі замість жорстких дисків має багато сенсу з точки зору продуктивності. Флеш-пам’ять працює майже миттєво порівняно з жорстким диском.

Віце-президент Trendfocus Джон Чен каже, що заміна жорсткого диска ємністю 1 ТБ на SSD схожої ціни означає перехіду на SSD ємністю 256 ГБ. Цього вже недостатньо сьогодні для більшості користувачів. Перехід до SSD ємністю 512 ГБ порушує бюджет для комп’ютерів нижчого класу з жорстким обмеженням ціни.

Microsoft уже не вперше ставить жорсткі вимоги до апаратного забезпечення комп’ютерів. Наприклад, при запуску Windows 11 компанія запровадила обов’язкову вимогу щодо наявності модуля TPM. Проте більшість комп’ютерів у світі виявилися не готовими задовольнити цю вимогу. Згодом Microsoft офіційно дозволила встановлювати Windows 11 на такі несумісні ПК.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися