Як встановити Windows 11 без перевірки «заліза»

Щоб інсталювати Windows 11 на старий ПК необхідно запустити редактор реєстру

Windows 11 при установці перевіряє комп’ютер на відповідність його характеристик до вимог нової ОС. Більшість ПК у світі несумісні, але Microsoft офіційно дозволила користувачам на власний страх і ризик встановлювати нову ОС.

Щоб інсталювати Windows 11 на старий ПК необхідно запустити редактор реєстру regedit.exe. Також знадобіиться доступ в інтернет та вільний зовнішній носій.

Запустивши програму regedit.exe, необхідно перейти за адресою реєстру HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup. В цій папці потрібно створити новий параметр типу DWORD з іменем AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrcpu та значенням 1.

Наступним кроком створіть інсталяційний диск з Windows 11. Це виконується за допомогою офіційної утиліти Microsoft Media Creation Tool. Вона створює завантажувальну USB-флешку або DVD. Файли Windows при цьому скачуються з інтернету.

Після створення USB-носія з Windows 11 перезавантажте комп’ютер. Почніть завантаження машини з інсталяційного носія. Установка Windows 11 проходитиме без перевірки «заліза» на версію модуля TPM і модель процесора.

При такому способі установки можна вибрати один з трьох варіантів. Це повне оновлення, при якому зберігаються особисті файли, драйвери, додатки. Обравши «зберігати тільки дані» інсталятор не зберігатиме додатки та налаштування. «Чиста установка» дозволить отримати нову Windows 11 без попередніх даних та налаштувань.

Windows 11 вимагає мінімум двоядерний 64-бітний процесор з тактовою частотою 1 ГГц. Це AMD Ryzen 2000 або новіше та Intel Core восьмого покоління або новіше. Для системи потрібно 4 ГБ оперативної пам’яті, жорсткий диск або SSD на 64 ГБ, модуль TPM 2.0, UEFI з підтримкою безпечного завантаження, відеоадаптер з DirectX 12.

Попередня Windows 10 потребує 1 ГБ оперативної пам’яті та диск обсягом 32 ГБ. Жорстких вимог до процесора, а також інших компонентів у неї немає.