П’ятниця, 21 Червня, 2024

Windows виповнилося 30 років

На рахунку Microsoft, починаючи з показаної в далекому 1985-му Біллом Гейтсом платформи Windows 1.0, налічується дев’ять повноцінних версій фірмової операційної системи. Сьогодні їй виповнилося 30 років – саме 20 листопада компанія продемонструвала перший варіант графічного інтерфейсу.

1. З’явився графічний інтерфейс

У 1985 році компанія Microsoft презентувала графічний інтерфейс для своєї системи MS-DOS. Він отримав назву Windows 1.0, а його концепцію запозичили в Apple. Остання також не придумала її, а викупила у Xerox.

2. Використання миші

Незважаючи на те, що у Windows 1.0 доводилося користуватися командним рядком, Microsoft впровадила й управління мишею. Цей маніпулятор на ті часи був новинкою, і, щоб привчити користувачів до нового виду спілкування з комп’ютером, Microsoft створила гру «Реверсі». Власники ПК вчилися клікати граючи.

3. Платформа для Word і Excel

У 1987 році Microsoft на повну використовувала можливості процесора Intel 286. Компанія вдосконалила графічний інтерфейс Windows 2.0 і реалізувала функції накладення вікон один на одного. Система стала готова до запуску офісних продуктів Word та Excel.

4. Поява пасьянсу

Офісні працівники щороку святкують 22 травня, адже в цей день у 1990 році з’явилася гра «Пасьянс», яка також учила користувачів, на цей раз – перетягувати об’єкти мишею. Цей день також є святковим для Windows 3.0.

5. «Сині екрани смерті»

«Синій екран смерті», він же BSOD (Blue Screen of Death), уперше з’явився у Windows 3.1. Однак у Windows 95 це просте повідомлення про критичну системну помилку було справжньою проблемою, оскільки виникало несподівано. Часом єдиним способом воскресити комп’ютер було повне перевстановлення системи з форматуванням жорсткого диска.

6. Технологія Plug’n’Play

Ідею «включив і працюй» Microsoft уперше втілила в Windows 95. Більше не треба було налаштовувати системні файли autoexec.bat і config.sys на завантаження драйверів до принтерів, звукових карт та іншої периферії. У ті часи система Pluh’n’Play була недосконалою і часто викликала BSOD, а тому вона отримала народне ім’я Plug’n’Pray («включив і молися»).

7. Кнопка «Пуск»

Уперше кнопка «Пуск» з’явилася у Windows 95. З неї починалася робота з комп’ютером – вона відкривала доступ до програм, документів, налаштувань. У 2012 році Microsoft вирішила позбутися її в новій операційній системі Windows 8, замінивши на однойменний екран. Це викликало велику хвилю обурення, і вже у 2014 році кнопка «Пуск» повернулася разом з появою Windows 10.

8. Windows XP

Випущена в жовтні 2001 року Windows XP була найбільш використовуваною операційною системою для доступу в інтернет аж до серпня 2012 року. Підтримку красивої, зрозумілої, швидкої та стабільної Windows XP згорнули тільки у 2014 році.

9. Інтерфейс Metro

У 2012 році на світ з’явилася Windows 8, а разом з нею і «плитковий» інтерфейс Metro. Він повинен був привести мобільні пристрої із сенсорним екраном і звичайні комп’ютери до єдиного способу управління. Для зручності роботи з ПК в систему вбудували і «класичний» робочий стіл у вигляді окремої програми. Кнопку «Пуск» прибрали, замінивши її «активним кутом», натискання на який відкривало стартовий екран з «плитками». Інтерфейс Metro став однією з основних причин, через яку користувачі комп’ютерів не хотіли переходити на нову ОС.

10. Остання Windows

Фіналом усієї роботи Microsoft стала Windows 10, яка, за словами компанії, знаменує перехід на новий якісний рівень. Адже, на відміну від попередніх версій, «десятка» є сервісом, а не локальним програмним забезпеченням. Усі дані та налаштування зберігаються десь на серверах Microsoft, зате це додає зручності, адже можна входити до різних гаджетів через свій обліковий запис та отримувати однакове середовище.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися