Четвер, 13 Червня, 2024

Windows XP могла виглядати зовсім інакше: оприлюднили її альтернативний дизайн

Нещодавній витік вихідних кодів низки продуктів Microsoft дозволив дізнатися, що популярна і сьогодні операційна система Windows XP могла виглядати інакше. У цих матеріалах ентузіасти знайшли ранні варіанти її альтернативного дизайну. Він візуально та функціонально значно відрізняється від того, чим користувався кожен юзер Windows XP.

Подробиці про альтернативний дизайн Windows XP оприлюднив користувач Twitter під псевдонімом Albacore. Він повідомив, що у збірці  Windows XP 2410, яка мала кодову назву Whistler, є прихований варіант оформлення домашнього екрана.

Активувати це приховане оформлення можна правкою системного реєстру Windows XP 2410. Потрібно внести такі дані:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer] “FaultID”=dword:00000065

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StartPage\Normal\W32Control1]

Альтернативна зовнішність Windows XP нагадує вигляд програми встановлення цієї ОС. Кнопка «Пуск» замість відкриття стартового меню згортає відкриті вікна.

Також опубліковані Albacore скриншоти демонструють окремі круглі кнопки для швидкого доступу до веббраузера, клієнта електронної пошти і пошукової програми. Також на сторінці присутні ярлики останніх запущених програм і відкритих документів, кнопки для переходу до ключових папок в «Провіднику» і посилання на «Панель управління» та «Довідку».

Стандартно Windows XP дозволяла вимикати комп’ютер кнопками в меню «Пуск». Альтернативний дизайн переніс ці клавіші в правий нижній куток екрана.

Windows XP вийшла у 2001 році і стала однією з найпопулярніших ОС у світі. За статистикою, ця ОС була встановлена на 83 комп’ютерах зі 100. Навіть зараз, більш ніж за десять років після припинення підтримки і за шість років після повного припинення випуску оновлень для неї, Windows XP, за даними Netmarketshare, встановлено на 1,2% комп’ютерів у світі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися