Субота, 22 Червня, 2024

Харків’янин створив унікальний сонячний концентратор

Харківський винахідник створив та запатентував оригінальний сегментований концентратор сонячної енергії. Від схожих пристроїв він відрізняється конструкцією, а також тим, що фокальна зона (зона максимальної концентрації енергії, що надходить від сонця) залишається незмінною, незважаючи на положення світила на небі. Винахідник запевняє, що ця зона завжди знаходиться в одному положенні і не може вийти за межі концентратора. Це не тільки суттєво збільшує його енергоефективність, але й убезпечує тварин і людей від опіків.

Звичайні концентратори також мають високу парусність – здатність сприймати кінетичну енергію повітряних потоків. Через це їм потрібен або фундамент, або інше надійне кріплення. Винахід харків’янина позбавлений цього недоліку, адже складається з багатьох сегментів між якими достатньо вільного місця для проходу повітря. Це знижує вимоги як до несучих конструкцій, так і до системи стеження за положенням сонця на небі.

Таким чином, цей концентратор можна легко встановлювати та використовувати у приватних домогосподарствах чи навіть просто на балконі. А його оригінальний зовнішній вигляд не псує пейзажів та органічно вписується в навколишнє середовище.

За матеріалами: Savenergy.info

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися