Китай «ховає» начинку для смартфонів

На сьогодні економісти говорять про уповільнення темпів економічного зростання Китаю, що може призвести до складнощів при поставках електроніки. Через нову економічну реальність Китаю може змінитися виробництво гаджетів. Проблеми китайської економіки насамперед впливають на ринок смартфонів.

За даними Gartner, темпи зростання продажів смартфонів уже досягли мінімуму 2013 року і продовжують зменшуватися. Сталося це в першу чергу через Китай, де у другому кварталі 2015 вперше спостерігалося падіння продажів смартфонів. Така ситуація може вдарити по найбільшим в Азії виробникам напівпровідників – Samsung і SK Hynix, чиї модулі пам’яті використовуються в продукції практично всіх виробників електроніки.

Інші менш відомі азіатські виробники комплектуючих вже знизили очікування з продажу своєї продукції, оскільки вони розуміють, що в умовах скорочення ринку виробники електроніки розміщуватимуть у них менше замовлень.

Однак Samsung і SK Hynix вклали серйозні кошти в нарощування оборотів виробництва. Зокрема, Samsung планує витратити близько $13 млрд на нові виробничі лінії, які займуться випуском найновіших модулів пам’яті компанії.

Рішення Samsung багато в чому пов’язане з падінням частки ринку готової електроніки. Через зменшення обсягів поставок смартфонів усе більшу роль в компанії відіграє саме виробництво комплектуючих, і відділення, яке відповідає за напівпровідники і чіпсети, принесло компанії приблизно половину всього прибутку в другому кварталі 2015 року.

Однак настільки агресивні вкладення в ринок напівпровідників можуть призвести до перевиробництва і до того, що пропозиція поставок комплектуючих відчутно перевищить попит. Це негайно призведе до падіння цін на комплектуючі, що, з одного боку, вигідно відобразиться на вартості смартфонів для кінцевого виробника, а з іншого – завдасть серйозного удару по прибутку самих виробників комплектуючих, а слідом за цим і по фінансуванню перспективних проектів.

Другий ринок, який вже починає відчувати на собі зниження попиту на смартфони і планшети, – це виробництво рідкокристалічних дисплеїв на чолі з корпорацією Sharp. Поточна криза на ринку лише посилює проблеми Sharp, з якими вона змушена боротися сьогодні. Компанія назвала підвищену конкуренцію на китайському ринку комплектуючих однією з причин падіння свого прибутку в минулому кварталі. У результаті їй доводиться знижувати вартість своєї продукції, щоб зберігати її актуальність для замовників.

Усього продажі смартфонів у Китаї з 2012 по 2014 рік зросли більш ніж удвічі і до кінця цього періоду склали близько третини всього світового ринку, що налічує 1,27 млрд проданих пристроїв на рік. Однак експерти з Bernstein Research вважають, що надалі продажі в Китаї протягом найближчих декількох років стабілізуються на рівні 400 млн штук.

Одним з ключових ударів на ринку комплектуючих став вихід iPhone 6 і iPhone 6S у 2014 році. Пристрої з великими екранами традиційно користуються популярністю в Азії, і вихід смартфонів від Apple з подібними дисплеями відчутно підштовхнув продажі компанії в цьому регіоні.

У підсумку необхідні обсяги виробництва комплектуючих для нових iPhone в 2014 році стали недосяжною планкою для їхніх постачальників. Але в 2015 році такого буму, як з iPhone 6 і 6S, очікувати вже не слід.

Про складнощі на сучасному ринку говорять навіть ті компанії, які, здавалося б, змогли підвищити свої продажі всупереч загальному спаду. Зокрема, глава Lenovo, яка наростила продажі в першу чергу за рахунок домашнього ринку, заявив, що минулий квартал був найскладнішим для компанії за останні кілька років.

У підсумку це може призвести до несподіваного на перший погляд результату: виробники комплектуючих можуть переглянути свої ринки збуту і звернути увагу на нові для себе ніші. Серед них розглядаються елементи «розумного» будинку і комп’ютерні системи автомобілів. Нові ринки можуть амортизувати труднощі, з якими стикаються виробники комплектуючих.

Але на це в будь-якому разі піде кілька років. Адже необхідно, щоб інженери в цих компаніях самі змогли впровадити рішення на базі власних комплектуючих, а виробники налагодили стосунки з постачальниками.

За матеріалами: The Wall Street Journal, «Газета.ру»

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я