Понеділок, 11 Грудня, 2023

Як Apple зробила зняті на iPhone фотографії несумісними навіть з деякими iPhone

Раніше власники смартфонів iPhone ходили по офісах лише в пошуках сумісного кабелю. З виходом iOS 11 вони також почнуть шукати ще й самі гаджети Apple. Адже ця ОС запровадила новий формат для фотографій, який не підтримують майже жодні інші девайси та програми, зокрема, деякі iPhone та iPad.

iPhone

В iOS 11 за замовчуванням фото і відео записуватимуться у форматах HEIF і HEVC. В Apple кажуть, що такі файли при незмінній якості займатимуть на 40-50% менше місця на диску. High Efficiency Image File Format (HEIF) та High Efficiency Video Coding (HEVC або H.265) ефективніше стискують файли завдяки використанню сучасних алгоритмів порівняно зі стандартними сьогодні JPEG та H.264.

Оскільки формати стиснення графіки в цілому використовують однакові підходи, обіцяне дворазове стиснення є найкращим варіантом. Можливі ситуації, коли файли HEIF за розмірами будуть практично такими ж, що і у форматі JPEG. Усе залежить від кількості дрібних деталей на знімку.

Формати HEVC і HEIF представили фахівці Moving Picture Experts Group та МККТТ в 2013 році. Технічну специфікацію форматів завершили влітку 2015 року. Розширення у таких файлів буде відповідно .heif і .mov. Формат JPEG, наприклад, з’явився у 1992 році, а перший варіант H.264 – у 2003 році.

Радощі від заощаджених мегабайтів може зіпсувати підтримка форматів HEIF і HEVC. Адже переглянути такі файли можна буде не на кожному девайсі Apple, не кажучи про Android та ПК. Сьогодні ці формати підтримують iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPad п’ятого покоління, iPad (2017), 12,9-дюймовий iPad Pro (першого і другого покоління), 9,7-дюймовий iPad Pro, 10,5-дюймовий iPad Pro. Окрім цього, програмно (силами центрального процесора) ці формати можна буде переглядати на гаджетах з iOS 11.

Якщо ви власник iPhone чи iPad останніх поколінь та хочете, аби ваші фото могли вільно переглядати інші користувачі, зйомку у HEIF і HEVC можна вимкнути. Необхідно зайти послідовно в Налаштування > Камера > Формати і вибрати «Найбільш сумісні».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися