Вівторок, 16 Квітня, 2024

Як Bluetooth 5 прискорить розповсюдження інтернету речей

Бездротова Bluetooth – важлива технологія для інтернету речей. Нещодавно з’явилася нова специфікація – Bluetooth 5. Очікується, що найбільшу вигоду від неї отримає Bluetooth Low Energy (BLE) – різновид Bluetooth з наднизьким енергоспоживанням, розповідає worldiot.

Тепер Bluetooth підтримує швидкість пересилання даних до 2 Мбіт/с, а радіус дії сигналу може охоплювати цілий будинок або поверх споруди. Нові функції, доступні в Bluetooth 5, можуть зробити технологію найкращим вибором для створення розумних будинків та IoT-пристроїв.

bluetooth_on

Bluetooth має перевагу перед конкурентами, оскільки модуль уже присутній у більшості смартфонів і планшетів, на відміну від альтернатив, таких як ZigBee і Z-Wave. На даний час кількість пристроїв, які підтримують енергоефективний стандарт BLE, перевищила кількість продуктів зі стандартним Bluetooth. Завдяки п’ятій версії специфікації BLE стане таким же швидким, як і класичний варіант Bluetooth, і очікується, що з часом виробники повністю перейдуть на BLE.

Радіус дії в Bluetooth 5 збільшений у чотири рази. Тому користувачі можуть не турбуватися про те, щоб знаходитися в зоні дії своїх IoT-пристроїв. Багато систем «розумного» будинку, наприклад, системи домашньої безпеки, отримають можливість обмінюватися інформацією з пристроями, розташованими на вулиці або навколо будинку.

Інше вдосконалення з нової специфікації допоможе компаніям використовувати Bluetooth як маячки для трекінгу. Специфікація BLE дозволяє гаджетам передавати інформацію про те, що вони роблять, і погоджувати свої дії з іншими пристроями. Раніше подібні повідомлення могли містити лише 31 байт інформації. Але тепер цей обсяг збільшився у вісім разів. Це спростило можливість обміну даними про місцезнаходження і стан обладнання. Подібна система може використовуватися, наприклад, для медичних IoT-пристроїв.

Нове обладнання більшим радіусом дії – це добре, але підтримка mesh-мереж стала б для стандарту справжнім проривом. Коміркова конфігурація (mesh) вже використовується в технологіях від конкурентів – ZigBee і Thread. За такої архітектури мережі кожен пристрій потребує тільки підключення до сусіднього. Це дозволяє витрачати менше енергії і майже не зважати на радіус дії кожного конкретного пристрою. Але розробники Bluetooth уже працюють над підтримкою mesh-мереж.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися