Apple, Samsung і Xiaomi занепокоєні через NAVIC – індійський GPS

Гіганти смартфонів повинні внести зміни в апаратне забезпечення для підтримки NavIC у нових телефонах, які вони продаватимуть із січня 2023 року.

Індія змушує технічних гігантів протягом кількох місяців зробити смартфони сумісними з її власною навігаційною системою. Це викликає занепокоєння таких компаній, як Samsung, Xiaomi та Apple. Вони побоюються високих витрат і збоїв, оскільки цей крок потребує зміни апаратного забезпечення, пише Reuters.

Відповідно до прагнення прем’єр-міністра Нарендри Моді до самозабезпечення, Індія протягом багатьох років розширювала використання своєї регіональної навігаційної супутникової системи під назвою NavIC (навігація з індійським сузір’ям).

Уряд Індії хоче зменшити залежність від іноземних систем, у тому числі широко використовуваної американської глобальної системи позиціонування (GPS). Влада країни також каже, що NavIC забезпечує точнішу навігацію всередині країни, і що її використання принесе користь економіці.

Китай, Європейський Союз, Японія та Росія мають власні глобальні або регіональні навігаційні системи, щоб конкурувати з GPS. Використання NavIC, яка працює з 2018 року, є мінімальним. Вона не обов’язкова, наприклад, у системах відстеження місцезнаходження транспортних засобів.

Гіганти смартфонів повинні внести зміни в апаратне забезпечення для підтримки NavIC у нових телефонах, які вони продаватимуть із січня 2023 року.

Під час приватних зустрічей у серпні та вересні представники Apple, Xiaomi, Samsung та інші відмовилися, посилаючись на побоювання, що зробити телефони сумісними з NavIC означатиме вищі витрати на дослідження та виробництво.

Зокрема, Samsung висловила занепокоєння під час закритої зустрічі 2 вересня між провідними виробниками смартфонів і виробниками чипів з представниками індійського міністерства ІТ і космічного агентства.

Виконавчий представник Samsung в Індії Біну Джордж попередив про занепокоєння щодо вартості, повідомивши офіційним особам, що підтримка NavIC вимагає не лише нових чипсетів для смартфонів, а й багатьох інших компонентів.

«Це призведе до збільшення вартості, оскільки вимагає змін дизайну апаратного забезпечення та додаткових інвестицій для підтримки пристроїв, характерних для Індії. Крім того, компанії вже підготувалися до випуску моделей у 2024 році», — цитує його слова протоколи.

Гравці зі смартфонів шукали час до 2025 року для впровадження змін, і остаточне рішення очікується найближчими днями, сказав високопоставлений урядовець.

Космічне агентство Індії заявило, що такими системами, як GPS і російська ГЛОНАСС, керують оборонні відомства їхніх країн, що робить можливим переривання їхнього використання в цивільних цілях. NavIC, як стверджується, повністю контролюється індійським урядом, і одного дня її планується зробити глобальною, як GPS.

Індія не буде першою країною, яка підштовхне виробників смартфонів додавати підтримку рідної системи навігації.

Росія намагалася зобов’язати включити свою власну систему ГЛОНАСС у смартфони, що продаються на місцевому рівні, щоб зменшити залежність від GPS.

Китайська Beidou була завершений у червні 2020 року, і, хоча її підтримка не є обов’язковою, офіційне інформаційне агентство Xinhua повідомило, що у 2021 році 94,5% смартфонів китайського виробництва мали підтримку Beidou.

На Xiaomi та Samsung разом припадає 38% ринку смартфонів в Індії, що є другим у світі після Китаю. Згідно з даними гонконзької дослідницької фірми Counterpoint, частка дорожчих смартфонів Apple в Індії становить приблизно 3%.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Добрый день спасибо за информацию. Тахта, которую мы здесь закзали, выглядит в действительности еще лучше, чем в рекламном каталоге фирмы.

Comments are closed.