Готель роботів звільняє роботів та повертається до людей

Генеральний менеджер згадує, що через проблеми з роботами у готелі збільшили тривалість робочих змін для людей

Виявляється, роботи не є найбільш гостинним рішенням. Після помпезного відкриття з потраплянням до Книги рекордів Гіннесса у 2015 році японський готель Henn na (перекладається як «дивний») звільняє понад половину свого роботизованого персоналу. Менеджери закладу кажуть, що сьогодні існують професії, які можуть виконувати лише люди.

Адміністрація готелю відправила у відставку понад половину зі своїх 243 роботів. Основна причина в тому, що машини створювали ще більше роботи для людей, хоча мали її зменшувати.

Готель Strange Hotel перейшов на роботів не через бажання дивувати. Він знаходиться в регіоні, де відчувається висока нестача робочої сили. Запровадження роботів мало б вирішити цю проблему. Також готель хотів привабити машинами туристів, підтримавши популярний стереотип про Японію як технологічно передову країну.

Прес-реліз закладу обіцяв постояльцям теплі та змістовні розмови з роботами. На момент відкриття у 2015 році в ньому працювало 80 роботів, а позитивна реакція публіки підштовхнула адміністрацію додати ще кілька десятків. Серед них – собачки-роботи, які танцюють у лобі.

У цей момент, каже генеральний менеджер готелю Такейоші Ое, проблеми почали накопичуватися. Уже у 2016 році гості скаржилися, що половина собак-танцівників у лобі були зламані або потребували заряджання.

Робот-асистент готелю Churi відставав за своїми можливостями від аналогічних Siri чи Alexa. Цей схожий на ляльку робот міг упоратися з простими діалогами «привіт-як настрій» та налаштовувати температуру й освітлення в кімнаті. Але гості скаржилися, що він не міг підказати їм найпростіші питання, наприклад, коли відкривається парк розваг неподалік готелю.

Під скорочення потрапив також головний робот-консьєрж, який не міг відповісти на питання гостей. Йому було складно сказати розклад літаків чи перерахувати туристичні атракціони в найближчих населених пунктах.

Два робота-носія виявилися непристосованими до реального використання. Вони могли дістатися лише до двох десятків номерів, хоча в готелі їх понад 100. Також вони могли переміщуватися лише по плоским поверхням, і збоїли, якщо намокали під дощем. Ще вони були дуже шумними та могли застрягти в коридорі, зіштовхнувшись один з одним.

Ое згадує, що через проблеми з роботами у готелі збільшили тривалість робочих змін для людей. Сьогодні, наприклад, робота-консьєржа замінили людиною, яка відповідає на всі питання гостей та туристів.

Однак у готелі Strange Hotel не збираються повністю відмовлятися від роботів – залишаться лише ті машини, які довели свою користь. Наприклад, системи використання енергії з сонячних панелей чи технології розпізнавання обличчя замість ключів.

За словами менеджерів готелю, сьогодні ще є багато занять, які може виконати лише людина. «Коли ви насправді використовуєте роботів, то розумієте, що є місця, де вони не потрібні або лише дратують людей», – говорять у адміністрації.

За матеріалами: Wall Street Journal