Як Google.com змінив власника на хвилину

Колишній співробітник Google Санмал Вед, а нині індивідуальний підприємець, поділився своєю історією про те, як він став власником найпопулярнішого сайту в інтернеті – домену Google.com – та як Google повернув собі цей домен задарма.

Інцидент стався кілька днів тому, коли Вед ввів у реєстратор доменних імен Google Domains адресу google.com. Виявилося, що це ім’я для сайту вільне, і більше того, найбільш відвідуваній у світі домен можна було придбати всього за $12. Що Вед і зробив тут же.

«Я ввів Google.com, і, на мій подив, він був доступний. Я вирішив, що це якась помилка, але мені вдалося завершити покупку», – розповідає він. Експерт додав домен у кошик, оплатив і став його власником. Він отримав всі необхідні повідомлення про те, що тепер він власник домена, а також досить чутливі технічні дані, з доступом до панелі управління включно.

«Найстрашніший момент полягав у тому, що я на хвилину отримав доступ до всіх органів управління веб-майстра», – пише Вед. З такими можливостями він міг робити майже будь-що з доменом Google.com.

Проте колишній співробітник Google не збирався шкодити своєму колишньому працедавцеві. Замість цього він зробив скриншоти і надіслав їх у Google, пояснивши суть проблеми.

Володіння доменом було дуже недовгим. Усього за хвилину сервіс Google Domains скасував покупку, пояснивши, що хтось зареєстрував домен до нього, і повернув Веду заплачені $12. «Але на одну хвилину у мене був доступ. Тепер я як мінімум можу говорити, що володів Google.com хвилину», – жартує Вед.

Він додає, що до кінця не впевнений, чому це відбулося. Це міг бути збій у системі Google Domains, але не виключено і те, що Google з якоїсь причини не продовжила права доступу. Таке рідко, але трапляється. Наприклад, у 2003 році Microsoft не продовжила права на свій домен hotmail.co.uk, у результаті чого хтось встиг його купити. Тоді Microsoft вдалося вмовити цю людину повернути домен назад безоплатно.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я