Субота, 20 Квітня, 2024

Як інтернет речей поліпшує громадський транспорт

Прогрес не стоїть на місці та пропонує оснастити зв’язком різноманітні речі: будинки, мости, автомобілі, автобуси тощо. Подібна концепція називається інтернетом речей, і вона надає багато нових можливостей: оптимізацію, заощадження коштів, додаткові дані для аналізу. З ними можна поліпшити навіть таку складну річ, як громадський транспорт, про що свідчить приклад лондонського метрополітену. Завдяки інтернету речей працівники цієї найстаршої у світі підземки знають, коли щось зламалося, та можуть швидко вирушити ремонтувати.

Технології під землю

Апгрейд до сучасних технологій торкнувся майже всього обладнання метрополітену: від ескалаторів та ліфтів до відеонагляду та комунікацій. В обладнанні встановили сенсори та «розумні» пристрої, які дозволяють відстежувати температуру, вібрацію, вологість та будуть попереджати про виникнення несправностей та поломок. При цьому доступ до цієї інформації відповідальні спеціалісти можуть отримувати одним зі способів: через мобільний телефон, веб-браузер або текстові повідомлення.

Працівники в реальному часі бачать події на станціях та тунелях метрополітену

Завдяки цьому робітники можуть не лише бути в курсі справ коли вони не на робочому місці, але й стежити за системами цього транспорту з одного приміщення. Подібне пояснюється тим, що сенсори постачають інформацію у «хмару». Це також дозволяє використовувати різноманітні інструменти бізнес-аналітики для попередження поломок.

Інтернет речей в автобусах

Ще один успішний приклад використання інтернету речей знаходиться у Фінляндії. Місцева автобусна компанія Helsingin Bussiliikenne Oy впровадила сучасні технології у своєму автопарку та отримала можливість відстежувати маршрути, продуктивність водіїв та використання пального.

Проаналізувавши зібрані відомості, фірма змогла заощаджувати 5% палива завдяки обережнішому стилю управління та поліпшеному обслуговуванню машин. Враховуючи, що кожного року ця автобусна компанія споживає до 12 млн літрів пального, фінансова вигода очевидна.

Інтернет речей дозволяє автобусному парку заощаджувати більше

«На ринку є трекінгові системи для автомобілей, однак вони дозволяють стежити лише за одною машиною, – каже технічний директор Helsingin Bussiliikenne Oy Міхаель Андерсон (Michael Andersson). – Наше рішення може комбінувати відомості від усіх автобусів та маршрутів, і це дає наочну картину того, що відбувається. Її легко зрозуміти, і вона допомагає вирішувати проблеми бізнесу».

За матеріалами: Microsoft Daily

 

1 коментар

  1. Мабуть Oy Міхаель Андерсон трохи лукавить. На ринку є достатньо рішень, які дозволяють комбінувати відомості з багатьох автобусів та маршрутів. Просто мало реальних прикладів впровадження таких рішень :)

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися