Понеділок, 15 Липня, 2024

Як на Ubuntu перемикати мови клавішами ALT+SHIFT

При переході з Windows на Ubuntu Linux одним з перших бажань може бути налаштувати однакову комбінацію зміни мови клавіатури. Це не вдасться зробити у стандартному інтерфейсі Ubuntu.

Щоб змінити мову введення на Ubuntu необхідно в налаштуваннях зайти в розділ клавіатурних сполучень, знайти секцію “Друкування” і в ній – опцію “Переходити на інше джерело введення”.

Стандартна комбінація зміни мови – Super+Пробіл. Кнопка Super – це клавіша з логотипом Windows на більшості клавіатур.

При спробі встановити звичні на Windows комбінації клавіш CTRL+SHIFT або ALT+SHIFT інтерфейс Ubuntu не буде реагувати і пропонуватиме встановити комбінацію клавіш. Така поведінка актуальна для Ubuntu 17.10 та новіше.

Для можливості перемикання мови введення комбінацією ALT+SHIFT в Ubuntu необхідно встановити утиліту Gnome Tweaks. Це можна зробити в терміналі командою sudo apt install gnome-tweaks або sudo apt install gnome-tweak-tool.

Запустіть Gnome Tweaks та перейдіть в розділ налаштувань клавіатури та миші. Натисніть кнопку додаткових опцій розкладки (Additional Layout Options) та в секції перемикання на іншу розкладку (switching to another layout) встановіть ALT+SHIFT. За потреби тут можна вибрати і CTRL+SHIFT.

Закрийте Gnome Tweaks та перевірте роботу комбінації клавіш зміни розкладки.

Стандартна графічна оболонка Ubuntu GNOME активує клавішу ALT при її натисненні, а не при відпусканні. Тому в деяких програмах при використанні ALT+SHIFT можливе часте викликання меню.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися