Неділя, 25 Лютого, 2024

Не всі інтерфейси однаково корисні

Клавіатура, стилус, сенсорний екран, жести, диктування – вводити інформацію в сучасні гаджети можна багатьма способами. Однак не всі ці інтерфейси однаково корисні.  Деякі з них спрощують навчання, а інші навпаки – заважають  опановувати нові знання та навички.

Це доводить дослідження, яке провела організація Incaa Designs, що вивчає вплив та розвиток нових навчальних інтерфейсів. Її директор професор Шарон Овіатт (Sharon Oviatt) у недавній статті «Комп’ютерні інтерфейси та їхній вплив на навчання» показала, які результати мають учні, коли користуються тим чи іншим способом вводу інформації у свій комп’ютер. Виявляється, від цього інтерфейсу напряму залежить їхнє вміння думати та вчитися.

Один з найпопулярніших засобів вводу інформації – клавіатура ­– не є найкращим. Хоча користуватися нею досить просто, вона знижує здібності студентів. Учні краще розвиваються, коли використовують, наприклад, стилус. У них виходить ліпше генерувати нові ідеї, правильно вирішувати проблеми та запам’ятовувати матеріал під час його занотовування. Клавіатура погіршує результати учнів приблизно на 9-38% проти стилуса. Це відбувається при вивченні як математики і точних наук, так і гуманітарних предметів.

Дослідження також розкриває, як саме та чому зі стилусом учні показують кращі результати порівняно з використанням клавіатури. Одна з причин цього ­полягає в більших можливостях першого.

Зі стилусом, наприклад, простіше створювати безсловесний контент – діаграми, символи, знаки. Із таким інтерфесом учні можуть гнучкіше висловлювати свої думки, швидше писати формули та пояснювальні малюнки. На математиці, наприклад, 80% змісту – це безсловесний матеріал, який незручно вводити з клавіатури.

Опановувати новачкам також простіше стилус, оскільки багато дій з ним аналогічні роботі з ручкою чи олівцем. Усе це, як стверджує дослідження, зменшує когнітивне навантаження на учнів та дозволяє їм зосередитися на вирішенні поточних завдань. Окрім цього, стилус зменшує розрив між студентами з різним рівнем підготовки.

Ефективність стилуса в навчанні також підтверджують нейробіологи. Вони з’ясували, що написання літер ефективніше розвиває мозок та його здібності до запам’ятовування, ніж друкування на клавіатурі. Сам процес письма також інтенсивно стимулює різні частини мозку. Постійне повторення одних і тих же форм літер створює довготривалу моторну пам’ять.

Отже, батьки, якщо ви вибираєте своїм дітям пристрій для розвитку, зверніть особливу увагу на гаджети зі стилусами.

2 КОМЕНТАРІ

  1. а все потому, что при писании рукой включаются другие зоны мозга. и правое полушарие лучше подключается

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися