Вівторок, 23 Квітня, 2024

Як краудфандинг впливає на економіку: приклад Kickstarter

hand inserting abstract coin in a pig money box

Майданчик Kickstarter, на якому бажаючі оплачують розробку різних речей, дозволив створити понад 300 тис. робочих місць. Про це повідомив професор Ітан Моллік з Пенсильванського університету. Він спостерігав за краудфандинговим сервісом протягом декількох років і з 2009 по 2015 рік дослідив 61654 успішних проекти.

Згідно з його дослідженням, доведені до готовності та запущені у виробництво проекти в середньому отримують по $2,46 доходу за кожен отриманий від вкладників долар. Причому ця сума значно більше серед проектів у сферах їжі та дизайну продуктів. У цілому, за підрахунками Молліка, Kickstarter дозволив авторам проектів і їхніх спільнот згенерувати $5,3 млрд прибутку. Цей майданчик також забезпечив повною зайнятістю 29,6 тис. осіб, а 283 тис. – частковою. Вони працюють у 8,8 тис. компаній, які з’явилися за рахунок фінансування через Kickstarter.

Згідно з даними професора, 37% респондентів заявили, що їхні проекти допомогли їм піднятися кар’єрними сходами. 21% з усіх опитаних зазначили, що почали заробляти більше після проведення успішної кампанії на Kickstarter. Деякі автори фільмів і відеоігор, а також музиканти повідомили про укладення успішних угод з видавцями і дистриб’юторами.

Моллік також зауважив, що майданчик дозволив реалізувати дуже великі проекти, серед яких – окуляри віртуальної реальності Oculus Rift і «розумні» годинники Pebble. Oculus у результаті купила Facebook, а Pebble підігріла інтерес до смарт-годинників.

Проте варто пам’ятати, що Kickstarter – це не гарантія успіху. Згідно зі статистикою, в сервісі набагато більше провальних проектів (196240), ніж успішних (109662).

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися