Неділя, 14 Квітня, 2024

Ігрові ноутбуки стають популярнішими завдяки кіберспорту

Funny man with a joystick sits on the floor in front of a laptop Gamer plays

У другій половині 2016 року в усьому світі пройдуть змагання з кіберспорту. Ця подія, за інформацією тайванського галузевого видання DigiTimes, підвищить попит на ігрові ноутбуки та настільні комп’ютери. У виграші від кіберспорту будуть такі компанії, як Hewlett-Packard (HP), Dell, Lenovo, Asustek Computer, Gigabyte Technology, Micro-Star International (MSI) і Acer.

Підвищеним попитом ігрові ноутбуки та комп’ютери в цьому кварталі будуть користуватися в Китаї, Кореї та деяких країнах Європи і Північної Америки – у них кіберспорт є офіційним видом спорту. До відповідних змагань геймери купують собі продуктивні машини, які коштують дорожче звичайних моделей. Висока вартість більшості ігрових ноутбуків і комп’ютерів дозволяє виробникам збільшити свої доходи.

У Китаї сьогодні працює майже 20 місцевих виробників ігрових ноутбуків. Це Lenovo та інші дрібніші виробники, як Haier і Hasee. Усі вони готують до виходу нові недорогі ігрові ноутбуки з метою збільшити свою присутність на ринку і прибуток. Доходи тайванської компанії MSI також ростуть, і у 2017 році основний прибуток їй приноситиме саме геймерське обладнання.

Терміном «електронний спорт» (кіберспорт) називають змагання з відеоігор, у яких часто беруть участь професійні гравці. Найчастіше вони перевіряють свої сили, граючи в стратегії реального часу, файтинги, шутери та мультиплеєрні бої на арені. Однією з найвідоміших дат в історії кіберспорту є червень 1997 року. Тоді американець Деніс «Thresh» Фонг став переможцем турніру Red Annihilation по Quake 2. Як приз геймер отримав Ferrari 328 GTS, яка раніше належала провідному програмісту Id Software та автору першого у світі шутера Doom Джону Кармаку.

Учасників кіберзмагань можна називати справжніми спортсменами. Віртуальні змагання приносять такі ж навантаження, як і традиційні види спорту. Відеоігри володіють всіма якостями видовищних видів спорту, а кіберспортивні чемпіонати збирають багатомільйонні аудиторії. До того ж професійні гравці, як і спортсмени, змушені постійно відточувати свою майстерність. Тому представники галузі висувають пропозиції додати відеоігри до переліку дисциплін Олімпійських ігор.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися