Середа, 24 Липня, 2024

Як пости в соцмережах розкривають наші емоції

social-media

Щодня близько 1,7 млрд людей у світі відповідають на питання «Що у вас на думці?». Його задає найбільша соцмережа планети – Facebook, і таке саме питання ставлять своїм клієнтам на початку сеансу психотерапевти, психологи та консультанти. У відповідь вони чують та бачать сигнали, які точно проявляють наш психологічний стан. Психологи вже давно почали звертати увагу на ці підсвідомі сигнали.

Що про нас розповідають пости в соцмережах

Стиль записів, а також те, як часто ми їх публікуємо, буквально кричить про нашу особистість. Зміст самих записів при цьому розповідає менше інформації. Дослідження, в якому взяли участь 555 користувачів Facebook у США, виявило, що екстраверти зазвичай пишуть у мережі про свою соціальну активність і повсякденне життя та роблять це досить часто.

Люди з низькою самооцінкою, як правило, розповідають про свого романтичного партнера. Невротики шукають можливості переконатися в своїй цінності або привернути увагу. А нарциси постійно хваляться досягненнями або хвалять свою дієту та спортивний режим.

Не обійшли увагою і любителів селфі – дослідження показують, що ті, хто постійно постить автопортрети, є самозакоханими та схильними до психопатії. А ті, хто не може викласти знімки без обробки у «фотошопі», мають низьку самооцінку.

Соцмережі – як психотерапевт

Дивна річ: гнівна тирада у Facebook чи твіт після сварки полегшує наше самопочуття. Ми часто користуємося соцмережами, як персональним психотерапевтом. Але чи дійсно такі пости корисні для психологчіного здоров’я, чи вони, можливо, лише погіршують ситуацію? Експерти Центру психічного здоров’я та гендерних проблем в Мехіко запустили соціальну кампанію, яка попереджає громадян про те, що Facebook не може замінити належну психологічну допомогу.

Утім, користь від публікації своїх думок у соцмережах, можливо, є. Дослідники шукають способи відстежувати статуси або повідомлення в Twitter, які можуть вказувати на суїцидальні настрої користувачів. А австралійський інститут Black Dog, який є світовим лідером у дослідженні психічних розладів, упродовж двох місяців проводив експеримент. За допомогою комп’ютерної програми дослідники відстежували у твітах користувачів фрази та окремі слова, які могли вказувати на наміри скоїти самогубство.

За допомогою програми дослідники змогли виявити тривожні дописи. При цьому результати, отримані комп’ютером, і висновки експертів практично збігались. На їхню думку, уже скоро програмне забезпечення зможе самостійно визначати користувачів, які потребують негайної допомоги, і повідомляти про них лікарям чи родичам.

Небажання спілкуватись у соціальних мережах також може свідчити про проблеми психологічного характеру. В одному дослідженні вчені за допомогою зв’язаного з Bluetooth додатка визначали моделі онлайн-поведінки молодих людей. Коли користувачі менше спілкувались зі своїми друзями в соцмережах або видаляли свої акаунти, це в багатьох випадках було ознакою депресії.

Емоційний настрій планети

Представники окремих спільнот, цілих націй і навіть людство взагалі зазвичай разом переживають злети і падіння. Інститут Black Dog і австралійська наукова агенція CSIRO вирішили виміряти емоційний пульс всієї планети.

У рамках проекту «We Feel» дослідники спостерігають за емоціями користувачів у соціальній мережі Twitter. Вони також випадково обирають 1% публічних твітів, аналізуючи в середньому 19 тисяч повідомлень щохвилини, щоб визначити загальний психологічний настрій мережі в певний момент часу.

Результатом є мапа емоцій, яка демонструє різні емоційні стани – подив, радість, любов, печаль, гнів або страх – у різних частинах світу. Мапа віддзеркалює реакцію жителів планети на різні національні та глобальні події. Дебати навколо виборів президента США, приміром, знижують рівень позитивних емоцій, так само, як і розлучення Джолі і Пітта, а от легалізація одностатевих шлюбів, навпаки, покращує настрій.

Дослідники також проаналізували повідомлення у Twitter за допомогою онлайн-інструменту, який вимірює рівень «позитивності» різних мов, з англійською, французькою, арабською та індонезійською включно. Вони також проаналізували статті в онлайн-виданнях, книги Google і назви кінофільмів і визначили 10 тисяч найпоширеніших слів у кожній мові. Потім вони попросили носіїв мови оцінити кожне слово за шкалою позитивності-негативності. Аналіз показав, що в цілому позитивні соціальні емоції переважають в усіх мовах, хоча перше місце в рейтингу з великим відривом посіли іспанська і португальська.

За матеріалами: BBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися