Вівторок, 28 Травня, 2024

Як працює Українська біржа благодійності

У соціальних мережах часто можна побачити оголошення про збір коштів на ті чи інші благодійні заходи. Але для таких речей є й спеціалізовані місця, де таких проектів набагато більше, а донори захищені від можливого шахрайства. Одне з них – Українська біржа благодійності.

На сайті є сім розділів, в яких зібрано проекти схожої тематики. Це допомога переселенцям та військовим ЗСУ, лікування хворих дітей та дорослих, питання освіти, культури та спорту, захист навколишнього середовища і тварин, а також допомога сиротам. Є на сайті ще один розділ, що називається «Наше місто», але там поки що тільки один проект.

В інших розділах їх набагато більше. Лідирують за кількістю проекти, де збирають кошти на лікування, – їх більше 250. Усього ж на сайті близько 350 проектів.

Якщо збір коштів ще триває, біля нього є активна кнопка «Підтримати» та вказано суму, яку залишилось зібрати. Коли ж мети досягнуто, кнопка стає неактивною, а напис на ній змінюється на «Зібрано».

Кожен проект має власну сторінку, де є його детальний опис. Окрім цього, там викладаються документи, а також показується, хто скільки пожертвував.

Там же можна і підтримати його фінансово. Для цього треба перейти на вкладку «Платіжний формуляр» і ввести у відповідному полі суму, яку ви хочете пожертвувати. За обробку платежу система стягне додаткову плату в розмірі 2,5%. На цій же сторінці можна зробити внесок і на підтримку інфраструктури біржі.

Оплатити можна одразу банківською карткою або готівкою у відділенні банку за допомогою сформованого чеку. Деякі проекти приймають й інші види платежів, наприклад, Webmoney. Після здійснення транзакції ваше ім’я з’явиться у списку донорів. Якщо ви маєте акаунт на сайті, там до того ж буде вказано, скільки проектів всього та на яку суму ви підтримали.


Як же бути впевненим, що пожертвувані гроші підуть саме на вказані цілі, а не в кишеню шахраям? Прозорість гарантує сама Біржа. З кожним оператором, що працює через неї, укладається договір. При першому ж доведеному випадку нецільового використання коштів всі проекти недобросовісного оператора з біржі видаляються. Самі ж кошти, що ви жертвуєте, знаходяться на рахунках біржі до того часу, поки не буде зібрана вся заявлена сума. Лише тоді вони передаються оператору для виконання поставлених завдань. Контроль за цим також здійснюють представники УББ. До того ж кожен зареєстрований учасник Біржі може стати інспектором того чи іншого проекту за власним бажанням і особисто перевірити правдивість вказаної інформації.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися