Понеділок, 24 Червня, 2024

Як українські науковці навчилися швидше зупиняти кров

При травмах однією з найпоширеніших причин смерті є масивна крововтрата, і одним із головних завдань є максимально швидка зупинка витоку крові. Фахівці відділу вуглецевих адсорбентів медичного та екологічного призначення Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України розробили новинку, яка дозволить це зробити і при цьому коштує дешевше зарубіжних аналогів. Дослідники кажуть, що така новинка буде особливо корисною в зонах збройних конфліктів, де травми є частим явищем.

Основою нового матеріалу стала окиснена целюлоза, фактично – марля. На її базі науковці створили нові матеріали кількох видів – медичні серветки для тампонування ран, бактерицидну марлю та марлевий бинт для зупинення кровотеч, саморозсмоктувальний антисептичний папір (для потреб опікової хірургії), а також двошаровий аплікаційний матеріал, призначений для ліквідації значних поранень і тканинних дефектів організму.

Винайдена українськими вченими окиснена целюлоза дозволяє швидше зупиняти кров та прискорити одужання після травм і поранень

Медичні серветки, марля або тампони на основі окисненої целюлози ефективно зупиняють кровотечі з травмованої печінки, легень, нирок і розсмоктуються в черевній та грудній порожнинах після операцій, не потребуючи подальшого вилучення або відриву від поверхні ран.

Завдяки тому, що матеріал розсмоктується людським тілом, його можна залишати на інфікованих ранових поверхнях під час операцій. Після припинення кровотечі під час перев’язування відпадає необхідність зривати шар окисненої марлі з поверхні рани. Завдяки цьому одужування від травми стає менш болісним та не провокує повторну кровотечу, яка може з’явитися при відриванні перев’язки від рани.

Цінними характеристиками окисненої целюлози є, крім саморозсмоктуваності, бактерицидні властивості та біологічна сумісність. Завдяки цьому двошаровий аплікаційний матеріал, який складається з паперового шару окисненої целюлози та поліпропіленової сітки, можна використовувати для внутрішнього зміцнення тканин, а також при значних зовнішніх ушкодженнях. Подібні медичні вироби не утворюють зрощень із поверхнею органів та запобігають утворенню спайок.

Готовий медичний виріб із окисненої целюлози в стерильній упаковці

Науковці вже проводять випробування створеного матеріалу та медичних виробів на його основі. Доклінічні випробування проходять у Національному інституті хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова Національної академії медичних наук (НАМН) України. Особливо цінною, кажуть вони, ця розробка є для військової медицини, коли застосування традиційних і підручних матеріалів виявляється неефективним для перев’язування ран. Науковці вважають, що кровоспинні матеріали на основі окисненої целюлози повинні належати до переліку обов’язкових медичних засобів індивідуальних аптечок військовослужбовців Збройних Сил України.

За інформацією Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися