Як син хоче дає своєму батькові безсмертя за допомогою чат-бота

Один американець зробив цифрову копію свого батька, яка буде безсмертною.

Цікавий фільм «Перевага» перестав бути фантастикою. Ідею цифрового безсмертя виявилося цілком реально втілити вже за наявних технологій. Один американець зробив цифрову копію свого батька, яка буде безсмертною.

Джеймс Влахос втратив через рак легень свого батька у лютому 2017 року. Але він досі з ним розмовляє, і чоловік не збожеволів. Він написав чат-бота під назвою «Батькобот». Ця програма розроблена так, щоб максимально точно імітувати особистість батька Влахоса та його досвід.

«Він іноді змушує мене посміхатися, іноді я через нього плачу, – каже чоловік. – Чат-бот робить іноді батька ближчим, або він може болісно нагадати, що я спілкуюсь з комп’ютерною програмою. Яку створив я і яка не є моїм батьком. Але що, якби я зміг зробити ідеальну версію «Батькобота»? Це було б трохи дивно?»

Як робочу інфраструктуру «Батькобот» використовує месенджер Facebook Messenger. Як базу знань програма використовує власні слова та історії Джона Влахоса.

Історія цього чат-бота почалася із записів Влахоса, який документував висловлювання та думки свого батька перед його смертю. Чоловік записав десятки годин розмов про те, як жила ця сім’я грецького мігранта, про що піклувалася тощо.

«Це було прекрасно та сумно. Я не вигадував нісенітниць про те, що відбувається, – розповідає Влахос. – Батько помирав. Він знав, що помирає. Я знав, що він помирає. Ми знали, чому ми збиралися та робили це».

Коли записи розмов перевели в текст, вони зайняли 200 сторінок. «Це гарне джерело. Але це також інертне джерело», – каже Влахос.

Під час своїх розмов з батьком чоловік зацікавився технологіями штучного інтелекту. Влахос працював журналістом і почав писати книгу про можливості цих технологій. Саме тоді він зрозумів, що зможе зберегти частинку свого батька не лише у формі статичних записів.

Влахос почав працювати над «Батькоботом», використовуючи інструмент Pull String. Це пакет, призначений для людей, які мають обмежені навички програмування. «Це не якась магія, як показують в кіно, де боту «згодовують» папку текстів, і він автоматично починає розмовляти на будь-яку тему, – каже журналіст. – Це напружена трудомістка праця, і «згодувати» боту матеріал є її найлегшою частиною. Далі необхідно навчити його слухати та відповідати».

Перед смертю батька Влахоса бот був готовий, і оригінал спілкувався зі своєю цифровою копією. «Він думав, що це класно. Він казав, що бот говорить, як він, – згадує чоловік. – Мені було приємно це чути».

Нині Влахос спілкується з ботом щотижня – журналіст намагається розширити можливості програми та зробити її більш реалістичною.

За матеріалами: Wired