Неділя, 14 Квітня, 2024

Як у морози не залишитися без зв’язку

Синоптики найближчими днями прогнозують сильні морози, і «розумна» техніка їх може не перенести. Акумулятори досить чутливо реагують на зниження температури. Досить у морози дістати гаджет із кишені, як заряд почне «танути» буквально на очах. Спробуємо розібратися, що відбувається із зарядом та як цьому зарадити.

Погана робота гаджетів на морозі – це не черговий міф. Apple, наприклад, на своєму сайті прямо вказує, що не гарантує стабільну роботу своїх смартфонів і планшетів при температурі нижче нуля за Цельсієм. Збої можуть початися вже при -5 °C – пристрої покажуть повне розрядження та вимкнуться.

Заморожений акумулятор

Здатність акумулятора віддавати потрібний струм визначається електропровідністю його електроліту. Чим він рідкіший (а це буває при високих температурах), тим менше опору «відчувають» електрони на своєму шляху до процесора мобільного девайса. При тривалому впливі мінусової температури на батарею електроліт, який сьогодні зазвичай має вигляд гелю, стає більш в’язким, швидкість руху заряджених іонів літію сповільнюється. Батарея вже не може віддати потрібний гаджету струм, і девайс «думає», що акумулятор розрядився.

Обережно з екраном

Мінусова температура також негативно впливає на екран. Швидкість відгуку рідких кристалів сповільнюється, і можна побачити шлейф при анімації елементів інтерфейсу. У цьому плані AMOLED-дисплеї показують себе набагато краще, оскільки мають інший принцип роботи, на який температура впливає не так сильно.

Що робити

Виробники по-різному ставляться до встановлення граничних умов роботи своєї продукції. Якщо Apple жорстко вказує діапазон допустимої температури й відмовляє в гарантійному обслуговуванні при порушенні, то інші виробники не встановлюють таких жорстких обмежень. Гаджети зазвичай можуть працювати при температурах нижче -10 °C.

Щоб не залишитися без зв’язку через мороз, не залишайте смартфон на холоді. Але швидко подивитися повідомлення або звіритися з картою цілком безпечно – у гаджета встигне охолонути лише корпус, особливо якщо він металевий. Якщо треба розмовляти по мобільнику на морозі, то краще зайти в приміщення або використовувати гарнітуру. При цьому сам смартфон краще тримати у внутрішній кишені теплого одягу.

Якщо ж ви відчуваєте, що гаджет почав замерзати, можете скористатися відомим серед автомобілістів прийомом. Вони розігрівають батарею, запускаючи єнергоємні прилади. Для смартфона це може бути, наприклад, вимоглива 3D-гра. Процесор та батарея почнуть грітися від великого струму, що протікає всередині.

У випадку, коли смартфон все-таки замерзне, не кваптеся його активувати. Просто покладіть його на столі на кілька годин, щоб він прогрівся.

Особливо не заряджайте замерзлий телефон, а дайте йому нагрітися. Струм від зарядного пристрою може почати різко прогрівати мобільник, і холодні деталі не витримають напруження. Може розгерметизуватися акумулятор і навіть тріснути екран. Саме так сталося у 2011 році із мешканкою Норвегії. Вона при -12 поставила iPhone на зарядку в авто, і корпус смартфона деформувався, екран – лопнув. Власниця сказала, що її очі від осколків врятувало лише те, що вона була в окулярах.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися