Як у Windows 10 змінили доступ до популярних файлів

У файловому менеджері Windows 10 з’явилася спеціальна функція Quick access, яка об’єднала «хмари» та популярні файли і папки в одному місці. Вона з’явилася через те, що розділ «Обране», який був у попередніх версіях Windows, виявився непопулярним.

На відміну від попереднього рішення, Quick access виконує всі необхідні дії самостійно, розміщуючи в одному місці ярлики на найбільш популярні папки. Працювати з Quick access можна через «Провідник» Windows. Позначки поряд з ім’ям папок означають, що вони прикріплені та не зникнуть, поки їх не відкріпити вручну. Спочатку це кілька стандартних каталогів, але коли в меню швидкого доступу з’являться інші папки, їх також можна прикріпити.

Функція Quick access вивчає дії користувача, і коли він відкриває, створює та робить інші операції з файлами, їхня папка набирає бали популярності. Коли останні перевищать певний ліміт, цей каталог з’явиться в меню швидкого доступу. Максимально там може розміщуватися 4 додаткових папки, які впорядковані в хронологічному порядку.

До меню швидкого доступу також можна прикріплювати папки вручну. Скажімо, ви працюєте над якимось проектом, файли якого знаходяться в каталозі  OneDrive/Documents/Spring Quarter/CHEM 120. Щоб швидше його відкривати, натисніть на ньому правою кнопкою миші та клацніть по кнопці «Прикріпити у Quick access» (Pin to Quick access). Тепер відкрити документи в ньому можна з меншою кількістю кліків по вкладених каталогах. А коли швидкий доступ до цієї папки непотрібний, її можна відкріпити з Quick access, натиснувши на ній правою кнопкою та обравши функцію «Відкріпити від Quick access» (Unpin from Quick access).

Ще одна типова ситуація у Quick access – папка, котра вже не потрібна в швидкому доступі, але досі має високі бали популярності. У такому разі натисніть на ній правою кнопкою та оберіть опцію «Видалити із Quick Access» (Remove from Quick access). Відтепер навіть із високими балами популярності ця папка не з’явиться у меню швидкого доступу.

У меню швидкого доступу також можна влаштовувати свій порядок розміщення папок. Просто перетягніть каталог у потрібне місце серед інших записів Quick access.

Нова функція «Провідника» Windows знадобиться не всім користувачам, тому можна вимкнути в ній автоматичне додавання популярних папок чи відображення нещодавніх файлів. При цьому ручне прикріплення каталогів залишиться доступним.

Активація чи відключення додавання до Quick access популярних каталогів та нещодавніх файлів повністю очищає всю історію роботи цієї функції. Тому ті папки, які раніше видалили із Quick access, можуть повторно з’явитися в цьому меню.

«Провідник» Windows також можна налаштувати, щоб він після запуску відкривав розділ «Цей комп’ютер», а не меню Quick access.

За матеріалами: Microsoft Daily

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я