Як вибрати картку пам’яті

Проблема вибору картки пам’яті не настільки проста, як здається на перший погляд. Великі виробники телефонів та Android навіть вважають, що це занадто складне питання для звичайного користувача, і тому вони повинні «вмерти» у смартфонах. Однак картка пам’яті – простий спосіб збільшити кількість пісень, фільмів, відео, програм та ігор у мобільнику. Варто лише звернути увагу на наступні критерії: формат картки, обсяг пам’яті і швидкість обміну даними, пише Root-nation.

Найбільш затребуваний тип знімних носіїв на сьогоднішній день – це картки стандарту Secure Digital (SD). Вони застосовуються у більш ніж восьмистах тисячах моделей пристроїв, які випускаються сотнями брендів у всьому світі. Аналітики Global Industry Analysts прогнозують, що до 2018 року ринок SD-карток досягне $21,3 млрд.

Хоча MicroSD – простий спосіб оптимізувати смартфон під свої потреби, існують певні ризики. Низькоякісна або невідповідна за специфікаціями картка пам’яті може стати причиною невловимих глюків та збоїв телефона. Щоб цього не сталося, звертайте увагу на декілька параметрів.

1. Клас SD-картки – характеристика, яку не варто ігнорувати. Під класом розуміється швидкість запису на картку пам’яті: чим вище клас картки, тим швидше записується і зберігається інформація, і буде менше проблем із відтворенням великих аудіо- і відеофайлів. При перекиданні файлів з комп’ютера на телефон з карткою більш високого класу процес також проходитиме набагато оперативніше.

Картку мінімального, 2 або 4 класу можна вибирати лише в тому випадку, якщо будете встановлювати її на телефон старої моделі, без «важких» ігор і додатків. У тому випадку, якщо збираєтеся використовувати смартфон для зйомки відео з роздільною здатністю HD або навіть FullHD, мінімально необхідний клас – шостий, а краще – десятий. Смартфони, які знімають відео з роздільною здатністю 4К, вимагають карток ще вищого класу – UHS Speed Class 3, оскільки вони здатні зберігати потокове відео на швидкості не менше 30 МБ/с.

2. Пам’ятайте, що картки формату SD/SDHC/SDXC існують у трьох розмірах: стандартний, міні та мікро. Для смартфонів підходять microSD, картки найменшого розміру – 11?15?1 мм. Багато виробників у комплекті з карткою надають спеціальні перехідники, які дозволяють адаптувати її під потрібний формат.

3. Обсяг картки пам’яті ? одна з найважливіших характеристик. Вона визначає кількість музики, фото та відео, які ви зможете зберегти на пристрої. Обсяг карток перших поколінь не перевищує 4 ГБ. Карти підвищеного ємності (SDHC) мають від 4 до 32 ГБ пам’яті, обсяг більш сучасних SDXC-карт теоретично може досягати 2 ТБ.

Вибираючи обсяг картки, потрібно звертати увагу на специфіку використання гаджета. Для наочності: 4 ГБ інформації дозволяють зберегти 90 хвилин відео стандартної DVD- якості або 60 хвилин високоякісного відео (дозвіл FullHD). Обсяг 64 ГБ – це 1440 хвилин запису стандартної якості або 1920 хвилин відео у форматі FullHD.

При цьому пам’ятайте, що пам’ять має неприємну властивість закінчуватися в найбільш несподіваний момент. Тому при виборі картки враховуйте не тільки нинішні, але й майбутні потреби.

4. Картки пам’яті можуть припиняти функціонувати з різних причин. Кожен виробник заявляє якісь особливі параметри щодо життєздатності карт, але варто розуміти, що за фактом карти зазвичай витримують від ста тисяч до одного мільйона циклів записів (залежить від виробника, контролера, модулі пам’яті, вартості технології). Реальний термін експлуатації залежить також і від умов використання і може значно відрізнятися від заявленого.

Для продовження життя карти варто періодично проводити низькорівневе форматування, попередньо створивши резервну копію даних. Остання врятує, коли зламається картка, що зашифрована вбудованими в Android засобами безпеки. Адже у більшості випадків дані можна відновити у відповідних сервісних центрах, але через шифрування вони будуть сміттям – ключ шифрування знаходиться в телефоні.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я