Неділя, 19 Травня, 2024

Як виправити поломки і несправності в кавоварці?

Практично кожен прагне розпочати свій день з чашки ароматної та смачної кави. Але що робити, коли наш надійний помічник – кавоварка – раптом виходить з ладу? В цій статті ми розглянемо найпоширеніші поломки та несправності кавоварок, дізнаємося про причини їх виникнення та навчимося самостійно усувати деякі з них.

eM9JGnjMWO1uOKgsMrWDeP9CUCxDuAk1rpw11MJuFdRShJX28lEYcHAefhhQlsVKG3ytWWeRLJyw8FMtQm1k-R6Hio7bGGJTA4I4rnosOfFFMJI3k8j0pptPYI0y09YvmB6GH-iNlthh

Джерело: blenderok.com.ua

Особливості гейзерної кавоварки

Простий електричний прилад для приготування кави – гейзерна кавоварка. Конструктивно цей пристрій має три відсіки. В нижньому підігрівається вода, в середньому розміщена мелена кава, у верхньому збирається готовий напій.

Під тиском гарячої пари нагріта вода з нижнього відділення підіймається у верхній, проходячи через кавовий порошок, а потім через фільтр, що затримує частинки кави. В середньому відділенні вода екстрагує з меленої кави розчинні речовини – так створюється напій – кава. Готову каву наливають з верхнього резервуара до чашок.

Виробники пропонують безліч моделей гейзерних турок, що відрізняються об’ємом резервуарів, швидкістю нагріву, потужністю, типом фільтрів, наявністю індикаторів, матеріалом корпусу, дизайном.

Воронка фільтр для гейзерної кавоварки DeLonghi (5532113900) Оригінал

Джерело: blenderok.com.ua

У гейзерній кавоварці процес створення кави не залежить від дій користувача. Достатньо лише засипати каву середнього помелу, налити воду, включити – і через декілька хвилин отримати напій. Експериментувати з часом заварювання, температурою нагріву неможливо. В результаті вийде кава-еспресо, менш міцна, ніж зварена в турці. Отримати лате, капучино та інші різновиди кави неможливо. Можна лише змінювати тип меленої кави (робуста або арабіка чи їхні суміші).

Огляд турки

Класична турка для кави – це ківшик з ручкою, призначений для приготування кави. Об’єм залежить від потрібної кількості порцій кави. Зазвичай виготовляють посуд на 1-2 порції напою. Професіональні баристи відмічають, що саме в турці можна приготувати найсмачніший напій з неперевершеним смаком та ароматом. Цей посуд дозволяє експериментувати зі способом виготовлення кави, регулюючи тривалість процесу, температуру та швидкість нагрівання. Створення кави в турці – справжнє мистецтво. Резервуар дозволяє готувати тільки каву-еспресо, в ньому неможливо зварити капучино чи лате.

Традиційно турки для кави виготовляли з кованої міді. Цей метал обрали не випадково. Він має високу теплопровідність і забезпечує рівномірне нагрівання води і швидке охолодження. В наші часи для виробництва цього посуду використовують також сталь, алюміній, сплави.

Користувачів часто цікавлять відмінності джезви та турки. Це один і той же предмет, різниці немає. Джезвою його називають в арабських країнах. У нашій країні його звуть туркою тому, що привезли до нас саме з Туреччини, де він і був створений ще в XVI столітті. З тієї пори резервуар не зазнав змін.

Гейзерна кавоварка або турка – що в підсумку краще

Щоб визначитись, що обрати – турку чи гейзерну кавоварку – слід розглянути плюси та мінуси обох предметів. Що стосується смаку та аромату кави – за цим параметром виграє турка. Кава в ній виходить особливо запашною, з багатими відтінками насиченого смаку. За швидкістю і легкістю приготування краща гейзерна кавоварка. Процес створення кави з її допомогою надзвичайно простий.

Щодо багатства видів та рецептів кави – виграє турка, вона дозволяє змінювати способи приготування напою. За простотою конструкції також попереду турка. За простотою догляду і обслуговування, за довговічністю – також виграє турка. Її достатньо просто мити після використання, зламатися в ній нема чому і служить вона десятиріччями.

Зазвичай турку обирають професіонали та цінителі смачної кави, ті, кому не складно постійно слідкувати за процесом заварювання напою. Сучасній гейзерній кавоварці віддають перевагу люди, що цінують час і бажають полегшити приготування кави, отримуючи стабільний результат.

Обслуговування гейзерних кавоварок

Якщо турку не потрібно обслуговувати, то електрична гейзерна кавоварка – складніший прилад. Вона потребує дотримання правил використання та періодичного технічного обслуговування. Перед початком експлуатації обладнання слід уважно прочитати інструкцію виробника і дотримуватись рекомендацій, що містяться в ній.

Сьогодні використовують два типи гейзерних кавоварок – електричні та ті, що можна нагрівати на електричній, газовій, склокерамічній або індукційній плиті. Перші складніші за конструкцією, але більш зручні.

Загальні поради з використання гейзерних кавоварок:

 • утримувати їх в чистоті,
 • мити після використання,
 • замінювати фільтри.

При роботі з електричними приладами слід дотримуватися правил безпеки.

Воронка фільтр для гейзерної кавоварки DeLonghi (5513200779) Оригінал

Джерело: blenderok.com.ua

Якщо електрична гейзерна кавоварка вийшла з ладу, слід звернутися до ремонтної майстерні для діагностики та усунення проблем. Основні ознаки несправності приладу:

 • при включенні з’являються іскри, запах гару, дим, сторонні звуки;
 • техніка не вмикається, не нагріває воду;
 • напій має неприємний присмак, незвичну консистенцію або колір;
 • резервуар протікає;
 • не підіймається вода до відсіку з кавою.

У всіх цих випадках слід вимкнути прилад та звернутися до професіоналів. Щоб техніка служила довго без збоїв, слід правильно обслуговувати її та своєчасно замінювати витратні матеріали. Придбати такі товари, як фільтр або прокладка для кавоварки можна на сайті BlenderOK. В асортименті знайдуться деталі та вузли для різних моделей пристроїв, виготовлених відомими світовими виробниками. Консультанти допоможуть підібрати необхідні елементи для вашого пристрою.

Фільтр сито бойлера гейзерної кавоварки Delonghi ALICIA ( 5513200189)

Джерело: blenderok.com.ua

Щоденне правильне обслуговування – запорука надійної роботи техніки. Після кожного використання гейзерної кавоварки потрібно:

 • дати приладу охолонути;
 • розкрутити його, тримаючи за корпус;
 • очистити фільтр;
 • промити всі частини приладу холодною водою, не застосовувати агресивних мийних речовин;
 • не мити прилад у посудомийній машині, всі види чищення виконувати вручну;
 • якщо ущільнювальна прокладка забруднена, треба її очистити;
 • перевірити й очистити аварійний клапан;
 • витерти насухо всі частини приладу.

Для якісної роботи гейзерної кавоварки слід підібрати правильний помел кави. Якщо порошок буде надто дрібним, щільним, вода буде погано проходити крізь нього і кава вийде несмачною, гіркою, з дрібними елементами зерен. Якщо порошок буде дуже великого помелу, смак напою буде не збалансованим, слабким.

Коли на стінках гейзерної кавоварки з’явився злегка масний наліт, його не потрібно змивати. Це кавові масла, які оберігають напій від присмаку металу. Знавці стверджують, що вони надають каві особливого присмаку.

При дотриманні простих правил експлуатації та обслуговування прилад радуватиме користувачів смачною кавою кожного ранку протягом довгих років.

FAQ

Де кава міцніша: в турці чи гейзерній кавоварці?

Міцність кави в турці часто вища, оскільки мелення більш дрібне і процес заварювання відбувається при нижчій температурі. Це дозволяє екстрактувати більше кавових олій. У гейзерній кавоварці кава також має виражений смак і аромат, але зазвичай вона виходить трохи легшою, ніж у турці.

Як краще варити каву: в турці чи кавоварці?

Кращий спосіб варити каву залежить від особистих смакових переваг. Турка дає можливість краще контролювати процес і отримати більш насичений смак, тоді як кавоварка забезпечує зручність та послідовність приготування.

Що краще купити для заварювання кави?

Для любителів насиченої кави з класичним смаком ідеальним варіантом буде гейзерна кавоварка. Вона є простою у використанні та здатна заварити каву, багату на аромати та смаки, що витягуються під високим тиском.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися