Четвер, 22 Лютого, 2024

Комп’ютер вимикається під час гри – що робити?

Однією з найпоширеніших причин раптового та несподіваного вимкнення комп’ютера є нагрівання. Коли центральний процесор комп’ютера перевищує безпечну робочу температуру, він переходить у режим самозбереження. Це часто призводить до, здавалося б, випадкових відключень, щоб запобігти ще більшому своєму нагріванню і спричиненню подальшої шкоди, особливо під час інтенсивних завдань, таких як комп’ютерні ігри. Це перше місце, куди вам слід звернути увагу, коли комп’ютер вимикається під час гри.

Оскільки ваш комп’ютер випадково вимикається, вам слід вжити заходів обережності та записати результати у файл. Таким чином ви можете перевірити результати. Безкоштовна програма Hwinfo ідеально підходить для запису цієї інформації у файл.

Як правило, кожне ядро центального процесора має працювати при температурах до 80 градусів за Цельсієм. Коли температура досягає 100 градусів Цельсія, тоді можуть виникнути перші проблеми. Деякі процесори витримують температуру до 105 градусів за Цельсієм, перш ніж вони перегріються.

Якщо ви вважаєте, що процесор вашого комп’ютера занадто нагрівається, є кілька контрзаходів. Найпростіший – переконатися, що корпус чистий від пилу та забезпечує хороший потік повітря. Це особливо актуально для ноутбуків, які часто ставлять на ковдри чи килими, перекриваючи доступ повітря. Якою б потужною не була система охолодження, навіть найкращій доводиться нелегко, якщо у вашому корпусі циркулює лише гаряче повітря, а витяжного та припливного повітря недостатньо.

Також можна припустити, що ваш процесорний кулер не справляється зі своїм завданням. По-перше, спробуйте перевстановити його та застосувати кращу, чи принаймні, більш свіжу термопасту для зниження температури. Свіжа та якісна термопаста допоможе ефективно передавати тепло від чипа на систему охолодження.

Якщо ви не помічаєте зменшення температури процесора після чищення корпусу та радіатора або заміни термопасти, тоді єдиним рішенням може бути заміна кулера на більш ефективний. У ноутбуці замінити кулер на іншу модель не вдасться, але на ПК є купа альтернатив.

Перегрівається відеокарта

Іншим компонентом, який може призводити до випадкових вимкнень комп’ютера під час гри, є відеокарта. Оскільки графічний процесор також у цей момент надзвичайно гріється, він може стати занадто гарячим для поточної системи охолодження, що проявляється як раптове зниження продуктивності або навіть вимкнення. Щоб контролювати температуру графічного процесора, ви знову можете скористатися функцією журналювання Hwinfo.

Під час великого навантаження, наприклад під час ігор або рендерингу відео, ви можете очікувати температури від 65 до 85 градусів Цельсія на настільних комп’ютерах. На ноутбуках очікуйте нагрів понад 90 градусів за Цельсієм.

Якщо ви підозрюєте проблеми з відведенням тепла від графічного процесора, перше, що потрібно зробити, це перевірити, чи корпус має достатній потік повітря. Знову ж таки, видалення пилу, а також бруду є великою підмогою. Ви також можете запустити комп’ютер із відкритим корпусом, щоб побачити, чи зміниться температура суттєво .

Більш постійним рішенням було б придбати більше корпусних вентиляторів і встановити їх таким чином, щоб ефективно розсіювати тепло. Зміна корпусу ПК також може значно покращити потік повітря. Для ноутбуків із великою кількістю отворів на піддоні можна спробувати охолоджувальні підставки.

Перевірте блок живлення

Ще одна поширена причина раптового вимкнення комп’ютера – проблеми з блоком живлення. Він може просто не подавати достатньо енергії для забезпечення належної роботи системи під час великого навантаження.

Щоб швидко з’ясувати, чи ваш блок живлення вже не відповідає вимогам, ви можете підключити до нього навантаження, яке близьке до максимальної потужності блока живлення.

За допомогою мультиметра в режимі вольтметра потрібно відслідковувати, щоб напруга не зменшувалася суттєво нижче вказаної на блоці живлення.

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися