Середа, 22 Травня, 2024

Як заробити на криптовалюті? Зробити так, щоб енергокомпанії оплатили вам за зупинку криптомайнінгу

Видобувач криптовалюти Riot Platforms заробив на енергетичних кредитах у три рази більше, ніж на видобутку біткойнів. Наприклад, нещодавно енергокомпанія Texas Energy Grid заплатила біткойн-майнеру 31,7 мільйона доларів, щоб він припинив видобування криптовалюти в умовах серпневої спеки.

60-річну жительку Польщі обдурили з біткоїнами на $25 тис.

Генеральний директор Riot Джейсон Лес сказав, що 31,7 мільйона доларів, які він отримав від Техаської ради з надійності електропостачання (ERCOT), незалежного енергетичного оператора Техасу, склали приблизно 1,136 Bitcoin. Це приблизно втричі більше, ніж компанія фактично видобула біткойнів в серпні.

Безпосередній заробіток на видобуванні криптовалюти останніми місяцями став невигідним внаслідок суттєвого здорожчання вартості електроенергії та падіння курсу криптовалют. Видобування навіть двох найбільших криптовалют світу – Bitcoin та Ethtereum – стало неприбутковим.

Цього року Техасі була рекордна спека, щонайменше 50 000 жителів зазнали відключень електроенергії через навантаження на вже перевантажену мережу. В деякі дні вартість електроенергії внаслідок її дефіциту зростала на 800% – з $275 за мегават-годину до $2500.

Криптовалюти, особливо Bitcoin, відомі своїм величезним енергоспоживанням. В 2021 році на транзакції Bitcoin доводилося 0,54% світового споживання електроенергії, хоча ця криптовалюта обслуговувала лише 0,012% світового обсягу безготівкових транзакцій. В середньому одна фінансова операція в Bitcoin споживає 1752,79 кВт*год. Одна транзакція Bitcoin шкодить екології як 140 000 годин перегляду YouTube.

Протягом року на видобування Bitcoin витрачається така кількість електроенергії, яку можна порівняти із загальним енергоспоживанням Швеції. Цифра також впритул наближається до енергоспоживання України в 2020 році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися