Вівторок, 28 Травня, 2024

Як знімати відео з повітря

Маючи коптер та відеокамеру, можна зняти дивовижні ролики. За допомогою цих гаджетів київський підприємець Олег Прилуцький створив відеоролик про Київ, і міні-стрічка полонила сотні тисяч глядачів та продовжує набирати популярність на YouTube:

Це відео опублікували багато інтернет-видань, і воно надихнуло інших знімати з повітря свої міста. А ось що зняли одесити:

(До речі, вже з’являються цілі веб-ресурси, де автори коптерозйомок діляться фотографіями та відео, зроблених за допомогою дронів. Наприклад, dronestagram.)

Ми зустрілися с Олегом, і він нам розповів, як робив відео з повітря, та дав декілька порад. Отже:

Про коптер

Це відео я знімав за допомогою коптера Phantom II. Я ще на нього поставив телеметрію, підвіс, ТВ-передатчик, завдяки чому картинка виводиться на окремий екран. Усього це обладнання близько 2 000 доларів коштує. Пристрої такого класу однаково коштують. Зараз ще є коптер Phantom Vision Plus із влаштованою камерою, та я порадився з хлопцями й не став його брати – якщо там зламається камера, то доведеться міняти багато начиння. Це вийде дорожче, аніж заміна звичайної камери GoPro, якою я користуюся.

Олег та його Phantom II

Про відеокамеру

Я знімаю на GoPro HERO3+ Black. Її можливостей цілком вистачає для гарної картинки. Дехто думає, що для якісної зйомки потрібні дзеркальні фотокамери. У деяких моментах вони дійсно кращі (завдяки більшій глибині різкості та світлосилі), проте це вже підхід професійних кіношників. Там і коптер потрібен більш професійний, і спеціальний триосьовий підвіс, і керує такою системою вже не одна, а дві людини (одна відповідає за політ, інша — за зйомку камерою).

Про зйомку

Батареї коптера вистачає на 19 хвилин польоту, але цього цілком досить: злетів, зробив якісь кадри, і якщо не сподобалось, то злетів ще раз. Для відео про Київ знадобилось близько 30 злетів. Усього зйомки зайняли сім днів, і я відзняв три години відео – це близько 43 ГБ обсягу пам’яті.

Про монтаж

Монтаж чотирихвилинного відео у програмі Final Cut (для комп’ютерів від Apple) тривав близько двох тижнів, але якщо скласти весь час, то вийде приблизно один день.

Мої друзі хотіли, щоб відео було динамічнішим, але я зупинився на інформативному варіанті. Тому що оку тільки три секунди потрібно, щоб впізнати те чи інше місце. Тому робити різкі переходи я не хотів.

Щоб зробити гарний продукт, треба мати не тільки обладнання, а й навички монтажу та гарний смак. Я взагалі дивуюся, що на тому ж YouTube хоч подібних роликів з панорамами і багато, проте більшість з них неякісна. А от гарних відео, навпаки, мало. Наприклад, коли я дивлюсь ролик і бачу, що камера смикається, я розумію, що це брак, таку картинку око дуже погано сприймає. Також не має бути різких переходів, це теж сильно псує враження від перегляду.

Впливає на сприйняття і довжина ролика. Відео не повинне набриднути.

Найскладніше для мене було підібрати музику. Аудіотрек я шукав приблизно тиждень, поки не натрапив на сайт, що спеціалізується саме на «кінематографічній» музиці.

Про майстерність

Не потрібно шкодувати часу й сил на навчання.

Починати керувати коптером я раджу з дешевих моделей. Зараз є такі, що коштують від 100 доларів, але такого досить, щоб отримати необхідні навички. Якщо сподобається, та буде виходити щось гарне, тоді можна подумати і про більш дороге обладнання та різноманітні нюанси. Наприклад, треба остерігатися дротів. Або що перед польотом треба обов’язково вимикати WiFi-модуль GoPro, бо сигнали можуть змішатися, і коптер полетить невідомо куди.

Найважче освоюється злет та посадка, а в повітрі – координація рухів. Справа в тому, що коли коптер обертається навколо осі на 180 градусів, то при натисненні на пульті вправо він повернеться вліво і навпаки. В іншому ж все дуже легко, як кататися на велосипеді: один раз навчився – і на все життя. Навіть при сильному вітрі керувати коптером не складно.

А монтувати відео я починав із того, що на відпочинку з друзями я знімав багато відео на смартфон. А знайшовши в ньому відеоредактор, почав потроху монтувати ролики. Це мені сподобалось, тож я вирішив підвищити свою майстерність і пішов з друзями на курси монтажу. Їх дуже багато як в інтернеті, так і по місту, тож знайти щось не складно. Я ж обрав курси Миколи Моженка з університету імені Карпенка-Карого, це сертифікований спеціаліст з програмних продуктів Apple. На його курсах ми дізнались багато корисних і цікавих речей. Окрім азів монтажу, він розповідав про такі дрібниці, що начебто очевидні, але поки тобі на них не вкажуть, ти про них й знати не знатимеш.

Про місця

Щоб красиво показати те чи інше місто чи місце, треба його добре знати й любити. Я Київ люблю.

Зараз мене запрошують знімати інші міста: Львів, Харків. Оскільки я сам з Харкова, то охоче його зніму. А Західну Україну відкрив для себе відносно недавно. І Львів я хочу зняти в контексті всієї Західної України. Бо до Львова і так багато туристів їздить, а на Західній Україні є ще багато мальовничих місць, про які мало хто знає.

Від TechToday:

А ви знаєте, що знімати кльове відео можна і без коптера та спеціальних відеокамер? Можете переконатись в цьому на веб-сторінці Дня фаната України. Тут із робіт учасників проекту «Розкажи про Україну на смартфон» змонтовано народний відеоролик:

Можна зняти лише маленьку, але цікаву мить і стати співавтором чудового відео. Тому частіше заходьте на сторінку Дня фаната України – там багато інших цікавих творчих проектів.

Фотографії надіні Олегом Прилуцьким

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися