Четвер, 13 Червня, 2024

Як зробити 200-літній інструмент сучасним

За декілька місяців невід’ємна частина інструментарію будь-якого лікаря – стетоскоп – відсвяткує своє 200-ліття. За цей час медичний прорив 1816 року хоча і став символом медицини, але майже не змінився. Проте сучасні технології надали йому радикальний апдейт.

Робота зі стетоскопом, як і два століття тому, цілковито залежить від лікаря та його вух – чи почує він перебої у диханні та серцебитті пацієнта. Уникнути цього допоможе гаджет Eko Devices, який уже пройшов сертифікацію на роботу як медичний прилад.

Створений випускниками Університету Берклі гаджет Eko Core являє собою адаптер, який можна підключити до звичайного стетоскопа. Він чує те ж саме, що і лікар, і при цьому відправляє дані до «хмари». Розробники кажуть, що це відкриває нові можливості з аналізу інформації для медиків.

«Це неймовірно складно – слухати серцевий ритм, особливо якщо він високий, – сказав один із розробників в інтерв’ю TechCrunch. – Кардіологи кажуть, що необхідно мати музичний слух. Цьому можна навчитися за 5-10 років практичної роботи».

З Eko Core лікар зможе побачити серцебиття пацієнта на екрані у вигляді хвилі, при цьому переглядати дані можна навіть на мобільному. Це має зробити медиків ефективнішими, адже розробники гаджета кажуть, що 70% направлених педіатрами до кардіологів пацієнтів не потребували додаткового обстеження.

Eko Core вже проходить тестові випробування у стенфордському госпіталі, де ним користуватимуться всі лікарі. Окрім цього, його може купити кожен, заплативши $199 за сам адаптер чи $299 – за комплект із стетоскопом.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися