Понеділок, 15 Квітня, 2024

Які гаджети для стеження і шпигунства українці зможуть купити

Днями Верховна Рада внесла зміни до кількох законів щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупцією. Згідно з поправками, будь-яка людина зможе стати «громадським обвинувачем» і без слідчого або прокурора притягнути до відповідальності корупціонерів. Для цього потрібно зібрати докази, подати клопотання до суду. А щоб докази було легше збирати, із Кримінального кодексу вилучені статті, які забороняють використання засобів негласного отримання інформації, з їхнім ввезенням, придбанням та збутом включно. Тобто якщо раніше шпигунські гаджети на зразок ґудзика або ручки з вбудованою камерою були заборонені, то, якщо закон підпише Президент, їх можна буде легально використовувати. «Вести» дізналися, за скільки сьогодні в зарубіжних інтернет-магазинах продають шпигунські гаджети і що вони вміють робити.

Представник України у Венеціанській комісії Володимир Пилипенко вважає закон недосконалим. Він заявив, що зараз для використання засобів фіксації злочинів потрібна санкція суду, отримати яку можуть лише правоохоронці. Новий закон одержання цієї санкції скасовує, і будь-хто зможе прослуховувати будь-якого: «Це створює нескінченне поле для зловживань і зведення рахунків, у тому числі з політичними опонентами».

Інші ж юристи прийнятий закон хвалять, але із застереженнями. «Держава перестає бути монополістом. Захоче людина – звернеться в міліцію. Не вірить міліції – усе зробить сама. Зловживань не буде. Тому що просто записати на відео процес хабара для притягнення посадовця до відповідальності недостатньо. Потрібно зібрати сукупність незаперечних доказів: помічені купюри, конкретні документи, за які чиновник отримав винагороду», – говорить адвокат Олексій Святогор.

Ґудзик (750 грн)

Ідеальний варіант для тих, хто ходить у костюмі. Камера, замаскована під ґудзик піджака, робить знімки з роздільною здатністю 1280х960 пікселів (1,3 Мп) і пише відео з роздільною здатністю 640х480 пікселів у форматі AVI. Кут огляду камери складає 80 градусів. Також пристрій оснащений мікрофоном високої чутливості. Запис проводиться на флешку (до 32 ГБ), її вистачає на 16 годин. Включається камера з пульта, який може лежати в кишені штанів.

Краватка (290 грн)

З точки зору моди, «шпигунська краватка» виглядає моторошно: темно-синя, у цятку і явно з дешевої тканини. Зате за такими кольором і малюнком не видно об’єктив камери. Включити запис можна, як і у випадку з «ґудзиком», з кишенькового пульта. На відеозаписі виставляються дата і час. Відеозаписи зберігаються у внутрішню пам’ять 4 ГБ, а якість запису – AVI 720х480 пікселів. Краватку не можна прати і прасувати, оскільки електроніка захована всередині.

Годинник (1500 грн)

Назвати його шпигунським гаджетом можна лише з великою натяжкою: щоб знімати, потрібно тримати руку в дивному становищі – у грудях. Зате якість запису відео серед всіх прихованих камер у них найкраща – AVI 1280×720 пікселів. Непогані показники й у якості фото: 1600×1200. Також при підключенні ПК вони можуть виконувати роль веб-камери, а корпус не боїться води. Карта пам’яті на 16 ГБ дозволяє до 8 годин зйомки.

Ручка (450 грн)

Призначена вона для носіння в нагрудній кишені: з неї визирають лише кріплення і ковпачок, у який, власне, і вбудована 1,3-мегапіксельна камера. Щоб розпочати відеозапис, достатньо натиснути на гаджет. До речі, ручка виконує звичну всім функцію – пише на папері. Пам’ять «ручки» — 4 ГБ (вистачає на 3 години); якість запису — AVI 352×288 пікселів. Можна робити і фото з якістю 640х480 пікселів у форматі JPEG.

Суди штрафують за гаджети-шпигуни на 3400 грн

У реєстрі судових рішень є сотні кримінальних справ за придбання гаджетів з прихованими камерами. Типовий випадок: споживач замовляв на зарубіжному сайті іграшку – брелок-шпигун. Такий гаджет виявляли на митниці і відкривали справу на одержувача за ст. 359 КК України («Незаконне використання спеціальних технічних засобів для негласного отримання інформації»). Практично всі «злочинці» відбулися штрафом 3400 грн, але був випадок, коли чоловік сів на півроку (максимальне покарання за статтею – 4 роки в’язниці).

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися