Яких роботів купують користувачі: підсумки минулого року

кажучи про роботів-помічників, аналітики в першу чергу мають на увазі величезні продажі пристроїв Amazon Echo

Майже щодня виробники випускають нових домашніх роботів для різноманітних завдань. Аналітики TrendForce оцінили цей досить специфічний ринок. Вони з’ясували, які саме роботи популярні серед користувачів.

роботів

Торік практично половина споживчого сегмента припадала на домашніх роботів-асистентів (47,4% продажів). Під останніми маються на увазі також акустичні системи й інші домашні помічники. Тобто, кажучи про роботів-помічників, аналітики в першу чергу мають на увазі величезні продажі пристроїв Amazon Echo, який з’явився у 2014 році. Наприклад, минулого року таких пристроїв Amazon реалізувала 5,2 млн.

Хоча вони також рахують таких роботів-гуманоїдів, як Honda ASIMO, Softbank Pepper. Наприклад, робот Pepper – перший у світі, який вміє зчитувати емоції людини. Pepper визначає настрій співрозмовника за його словами і виразом обличчя, а потім синтезує емоції у відповідь, виражаючи їх за допомогою жестів і тону голосу. У японському місті Васеда цього андроїда офіційно зарахували до середньої школи. Він стане першим кібернетичним пристроєм, який навчатиметься разом із дітьми. А в магазині стільникового зв’язку SoftBank у Токіо роботи Pepper почали працювати замість продавців.

Ще 39,8% склали продажі роботів-пилососів. Майже 9,3% продажів припало на роботів, пов’язаних з освітнім і розважальним сегментами, зокрема, роботів-іграшок. Ще 3,1% продажів склали інші види домашніх обслуговуючих машин, а на професійні рішення припало лише 0,4% продажів.

Учені з Оксфордського та Єльського університетів підрахували, коли роботи зі штучним інтелектом зможуть замінити людей в різних професіях. За їхніми прогнозами, вже до 2024 року комп’ютер перекладатиме тексти краще, а до 2026-го – краще за людину писатиме твори шкільного рівня.

Приблизно через 10 років роботи замінять водіїв вантажівок. Живі продавці стануть залізними до 2031 року. Трохи більше часу буде потрібно, щоб кремнієві машини змогли написати бестселер. Очікується, що це відбудеться до 2049 року. Найдовше люди затримаються в медичній сфері – до 2053-го, коли роботизовані хірурги стануть кращими за біологічних.

З ймовірністю у 50% роботи вже через 45 років виявляться кращими за своїх творців у всіх сферах. Так прогнозують опитані науковцями 350 експертів у галузі штучного інтелекту.