Популярність криптовалют спричинила дефіцит відеокарт

Добувачі криптовалюти збирають на основі цих відеокарт «ферми»

Віртуальні гроші стали причиною, чому вам доведеться переплатити, щоб грати в ігри на високих налаштуваннях. Адже ви не зможете просто піти в магазин та купити потужну відеоакселератор, наприклад, Radeon RX580 – зараз дефіцит подібних відеокарт. Їх масово скуповують майнери криптовалют, щоб заробляти ще більше грошей.

відеокарт

Нестачу відеокарт помітили експерти з німецькомовного видання ComputerBase. Вони з’ясували що відеоприскорювачі, які побудовані на графічному процесорі AMD Polaris 20, активно скуповують ентузіасти-майнери. Добувачі криптовалюти збирають на основі цих відеокарт «ферми» із сімома і більше графічними відеоакселераторами. Щоб підключити таку кількість відеоадаптерів, на материнських платах не вистачає швидкісних слотів PCIe x16. Тому майнери використовують більш повільні PCIe x1, до яких відеокарту можна підключити через спеціальний перехідник.

До речі, самі виробники також помітили проблеми майнерів криптовалют. Наприклад, компанія ASRock продемонструвала на Computex спеціальну материнську плату H110 Pro BTC +, у якій кількість слотів PCIe збільшено до 13.

Відеокарти Radeon RX 580, RX 570, RX 560 компанія AMD офіційно презентувала у квітні цього року. Вони базуються на 14-нанометрових чіпах Polaris і відносяться до недорогого сегмента. Ціни на ці відеокарти коливаються в діапазоні від 310 євро за RX 580 до 180 євро за RX 570.

За даними ComputerBase, усього на ринку є 22 варіанти Radeon RX 580 з 8 Гбайт відеопам’яті, однак доступні для придбання було тільки сім. Відеоадаптер Radeon RX 570 у прайс-листах магазинів нараховував 17 моделей, але купити можна було лише три.

У ComputerBase кажуть, що проблемою є не тільки сам дефіцит, а й викликане ним зростання цін. Найдешевша версія Radeon RX 580 коштує приблизно 260 євро і при цьому недоступна, а з наявних у продажу найдешевшою картою є PowerColor Red Devil, ціна якої досягає 295 євро. За варіант Red Devil Golden Sample доведеться віддати вже 310 євро, а всі інші пропозиції на ринку коштують ще більше. При цьому офіційна рекомендована ціна на Radeon RX 580 становить всього 259 євро.

Найдешевший варіант доступнішої Radeon RX 570 оцінюється в 182 євро. PowerColor RX 570 Red Dragon, яку полюбляють майнери, продається за 225 євро. На другому місці опинилася ASUS Radeon RX 570 Strix OC з цінником 235 євро. При цьому рекомендована ціна на цю відеокарту складає 199 євро.

Як пишуть експерти, всі партії Radeon RX 580 і 570 розпродаються практично миттєво. За їхніми даними, AMD вже не справляється з поставками чіпів Polaris 20. Цим незадоволені і деякі виробники графічних карт. Вони висловлювали навіть припущення, що дефіцит пов’язаний з досить високим рівнем браку на виробництві кристалів Polaris 20. Але його спростовують партнери Radeon Technologies Group.

Більш того, нестача Radeon RX 580/570 вже призвела до того, що добувачі криптовалюти звернули свою увагу на рішення від NVIDIA, а саме – GeForce GTX 1070 і 1060. Зараз попит на ці відеокарти росте.

Експерти виявили, що карти на чіпах NVIDIA не сильно поступаються рішенням AMD. За енергоефективністю вони навіть перевершують їх. На видобутку криптовалюти Ethereum за місяць GeForce GTX 1070 може приносити до $105. При видобуванні цієї валюти на Radeon RX 570 можна заробити близько $100.

Якщо ви цікавитеся криптовалютами та хочете спробувати скористатися ними, читайте наш матеріал “Bitcoin в Україні: де взяти, як продати, на що витратити”.