Понеділок, 20 Травня, 2024

Японці відзнімуть Марс у роздільній здатності 8К

Японське аерокосмічне агентство (JAXA) та японська телекомпанія NHK хочуть організувати небувало детальну зйомку Марсу. Разом вони розробляють місію Martian Moons eXploration (MMX), яка матиме на борту камеру Super Hi-Vision Camera. Вона записуватиме вигляд Червоної планети в роздільній здатності 8К.

Сьогодні відео високої роздільної здатності з космосу стало досить звичним явищем. Міжнародна космічна станція веде цілодобову трансляцію в роздільній здатності 4K. Місії в глибокий космос, такі як Hayabusa2, яка виконала посадку на астероїд, транслювалися в HD.

Окрім захопливих детальних зображень контент високої роздільної здатності є важливим джерелом інформації для дослідження космосу.

Місія MMX відправиться на Марс у 2024 році і приблизно за рік вийде на його орбіту. За допомогою камери 8K Super Hi-Vision Camera космічний апарат зніматиме як саму планету, так і її супутники Фобос та Деймос.

Космічний апарат також вийде на квазі-орбіту навколо Фобоса і запустить зонд на його поверхню. Зонд збере зразки ґрунту, які мають опинитися на Землі у 2029 році.

Відзнятий камерою Super Hi-Vision Camera контент буде в роздільній здатності 4K та 8K. Ці матеріали є надто «важкими» для безпосереднього пересилання на Землю. Його передаватимуть по радіоканалу частково. Повний відзнятий матеріал зберігатиметься на локальному накопичувачі космічного апарата і повернеться на Землю.

Розробники кажуть, що зйомка в такій високій роздільній здатності надасть можливість відтворити місію в деталях, які раніше були неможливими.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися