Японці вирішили проблему як отримувати швидкість 5G узимку, коли вікна закриті

Спеціальна структура такого скла дозволяє пропускати частоти від 30 до 300 ГГц, що дозволить реалізувати також потенціал шостого покоління зв’язку 6G

Японський оператора NTT DoCoMo оголосив про рішення однієї з великих проблем п’ятого поколінням мобільного зв’язку. Це нове скло, яке дозволить користуватися міліметровим 5G із закритими вікнами, наприклад, узимку. Однак перехід зі звичайного скла на нове коштує дуже дорого.

Усі розрекламовані переваги 5G – швидкість передачі даних близько 1 гігабіта на секунду, невеликі затримки відправки пакетів даних – відносяться до різновиду 5G, що працює на міліметрових хвилях. 5G у суб-шестигігагерцовому діапазоні знаходиться на рівні 4G. Детальніше про відмінності двох типів 5G читайте у статті «Міліметровий та суб-шестигігагерцовий 5G: у чому різниця для користувача»

Проблема міліметрового 5G в тому, що для шаленої швидкості передачі довелося використати дуже високу частоту від 30 ГГц та вище. Особливість радіохвиль на таких частотах у їхній дуже низькій проникній спроможності. В ідеальних умовах радіус покриття базової станції міліметрового 5G складає близько 150 метрів. Однак будь-який предмет між гаджетом та базовою станцією спотворює сигнал.

Звичайне віконне скло повністю блокує хвилі міліметрового діапазону. Це велика проблема, і тому у DoCoMo розробили скло, яке пропускає радіохвилі з частотою 28 ГГц.

Новий матеріал називається динамічна прозора метаповерхні і її створили разом з інженерами японського виробника скла AGC. Матеріал призначений для використання в будинках та автомобілях.

Спеціальна структура такого скла дозволяє пропускати частоти від 30 до 300 ГГц, що дозволить реалізувати також потенціал шостого покоління зв’язку 6G, яке, очікується, залучить хвилі 120 ГГц та, можливо, перейде на хвилі терагерцового діапазону.

Основна проблема розробки DoCoMo – її дуже висока ціна порівняно зі звичайним склом. На жаль, оператор не називає точних цифр.