Неділя, 3 Березня, 2024

З людей роблять маріонеток, щоб їм було комфортніше у віртуальній реальності

Перетворившись на маріонетку дрона можна отримати більш реалістичну симуляцію віртуальної реальності. Дрони смикатимуть користувача за прикріплені до нього струни, імітуючи взаємодію з речами у віртуальній реальності.

Ідею дронів, що керують людиною наче маріонеткою, висунув Мартін Фейцк з Саарландського університету в Німеччині. Він та його колеги створили систему, яка використовує дрон, приєднаний до пальців користувача за мотузки.

Таким чином можна, наприклад, імітувати натискання кнопок. Протидія дрона, який тягнутиме за мотузку, створюватиме у віртуальній реальності відчуття опору кнопки під пальцем.

Вчені у майбутньому сподіваються провести випробування з використанням кількох дронів, прикріплених до різних частин тіла.

Дрон, який вони протестували, має діаметр лише 95 міліметрів і важить 72 грами, а його бортова батарея дозволяла час польоту до 7 хвилин.

Фейцк каже, що є проблеми з утриманням дрона в стабільному стані, поки він тягне за мотузку. Крихітні машини можуть почати коливатися або дрейфувати, і буде важко координувати кілька дронів, щоб вони не розбилися або не сплутали мотузки.

Шум пристроїв і тяга, створювана їхніми роторами, також можуть відволікати, і існують проблеми з безпекою щодо фізичного приєднання до дронів із високошвидкісними роторами.

«Чесно кажучи, це не те, що зараз можна перевірити на людях у безпечний спосіб, – каже Фейцк. – Тож у нас є сітки, рибальські сіті, щоб це було безпечне середовище».

Він каже, що його дизайн потребуватиме більш тихих і безпечних дронів, щоб стати практичним. «Був досягнутий певний прогрес у плані дронів без лопатей», — каже Фейцк, які безшумно літають і левітують за допомогою ультразвукових хвиль.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися