Японці знайшли ключ до жорстких дисків обсягом 20 ТБ

Щоб далі збільшувати кількість пластин жорстких дисків, виробники можуть використати рішення від компанії Hoya

Наявні сьогодні жорсткі диски лише цього року перейшли кордон у 12 ТБ. Японські фахівці з компанії Hoya знайшли спосіб збільшити цей показник майже вдвічі, що дозволить довести обсяг жорстких дисків до 20 ТБ. При тому, що цей тип накопичувачів вже досяг можливостей наявних технологій, а розробка нових просувається досить повільно.

жорстких дисків

Щільність запису для використовуваної сьогодні технології перпендикулярного магнітного запису підійшла до межі своїх можливостей. Вона наблизилася до 1 Гбіт на квадратний дюйм, тому виробники збільшують кількість магнітних пластин у конструкції жорстких дисків (HDD). Компанія Western Digital (HGST), наприклад, зуміла довести їх до 8 штук. Для цього довелося суттєво переробити конструкцію, позбувшися всередині дисків повітря та перейшовши на гелій.

Нарощувати далі кількість пластин, а отже, й обсяг, заважає тертя деталей жорткого диску об газ. Гелій має меншу за повітря щільність, а тому дозволив Western Digital (HGST) збільшити кількість пластин, яка зазвичай становить 3-5 штук.

Щоб далі збільшувати кількість пластин жорстких дисків, виробники можуть використати рішення від компанії Hoya. У переважній більшості сучасних HDD використовуються алюмінієві пластини. Фахівці цієї фірми пропонують перейти на скляні пластини або, як їх часто називають, субстрати. Скло має більшу механічну жорсткість, ніж алюміній.

Перехід на скляні пластини дозволить зменшити їхню товщину. У HDD на 12 ТБ від Western Digital вони мають товщину 0,635 мм кожна. У Hoya створили зразки скляних пластин товщиною 0,5 і 0,381 мм. Тобто в стандартний корпус HDD поміститься 12 скляних пластин і лише 8 алюмінієвих.

Навіть якщо не впроваджувати нові технології запису даних, на HDD з 10 пластинами вже сьогодні можна записати 15 ТБ, а на 12 пластин вміститься 18 ТБ. Якщо перейти на наявну технологію запису з частковим перекриттям доріжок, можна досягти 20 ТБ.

Прогнозується, що актуальні сьогодні технології з перпендикулярним записом та частковим перекриттям доріжок замінить нова технологія з частковим підігрівом локальної області на пластині (HAMR). Для запису методом HAMR потрібні матеріали з термостійкістю близько 700 градусів за Цельсієм. Термостійкість алюмінію обмежена 200 градусами за Цельсієм, а ось скло витримає такий підігрів.