Субота, 2 Грудня, 2023

Смартфони поліпшують мозкову активність

Робота з «розумним» телефоном не лише змінює наші щоденні звички, але й нас самих. До таких результатів прийшли вчені після дослідження того, як впливає експлуатація смартфонів на мозок людини в порівнянні з впливом звичайного телефона.

Швейцарські вчені з Університету Цюріха провели дослідження, щоб з’ясувати, як постійна взаємодія з екраном смартфона впливає на мозок людини. Аналіз пластичності мозку саме на прикладі смартфонів обрали через те, що учасникам експерименту не потрібно було міняти свої звички або створювати їм спеціальні умови.

Щоб зв’язати «цифрову історію» використання смартфона з роботою головного мозку, вчені проводили електроенцефалограму для запису реакції мозку на механічні натискання великим, вказівним і середнім пальцями. Порівнювалися група людей зі смартфонами із сенсорним екраном і користувачами звичайних кнопкових телефонів.

Електрична активність роботи головного мозку виявилася більшою у користувачів «розумних» гаджетів, особливо при їхній взаємодії з мобільним девайсом усіма оцінюваними трьома пальцями кожної руки. Дослідження також показало, що кількість активності в корі головного мозку прямо пропорційно інтенсивності використання смартфона великим і вказівним пальцями. Ефект нагадує заряд батареї – чим менше часу проходило після активного використання смартфона, тим вищим був потенціал кори мозку, який поступово затухає після відмови від гаджета.

Учені висувають припущення, що здатність до обробки інформації в корі головного мозку сучасної людини безперервно формується завдяки персональним цифровим технологіям і взаємодії з ними. Однак попри те, що смартфони роблять нас розумнішими, учені нагадують не забувати і про негативний вплив використання цих девайсів, який призводить до моторної дисфункції та болях у суглобах.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися