Неділя, 14 Квітня, 2024

Європа через суд хоче відкрити усі платіжні системи на iPhone

Євросоюз збирається пред’явити Apple звинувачення у монополії стосовно чипів NFC на її смартфонах. Компанія опиниться під загрозою великого штрафу. Це може змусити її відкрити мобільні платежі для інших систем, окрім Apple Pay. Такий доступ до NFC установи намагаються отримати ще з 2016 року.

Виробник iPhone знаходиться під прицілом голови антимонопольного відомства Європейського Союзу Маргрет Вестагер з червня минулого року, коли вона почала розслідування щодо Apple Pay.

Попередні дані стосувалися чипа Apple NFC, який дозволяє здійснювати платежі одним натисненням на iPhone. Також вони стосувалися того, як послуга мобільних платежів Apple Pay повинна використовуватися в додатках і веб-сайтах продавців. Нарешті, чиновники досліджували відмову компанії дозволити конкурентам доступ до платіжної системи.

З тих пір Європейська комісія звузила свою увагу тільки на чип NFC, доступ до якого можливий виключно через Apple Pay.

Орган із захисту конкуренції ЄС в даний час готує обвинувальний акт, який можуть відправити Apple в наступному році. У таких документах зазвичай викладаються методи, які регулюючий орган вважає антиконкурентними.

Комісія, у якої є ще три справи проти Apple, відмовилася від коментарів. Він може оштрафувати компанії на суму до 10% від їх світового обороту за порушення правил ЄС. Виходячи з виручки Apple в 2020 році, це може скласти 27,4 мільярда доларів.

Популярність платежів з підтримкою NFC зросла частково через пандемію COVID-19. На думку деяких аналітиків, широке охоплення Apple Pay і зручність на мобільному веб-сайті або в магазині дають йому перевагу перед конкурентами.

Apple Pay нині знаходиться в полі зору регулюючих органів інших країн. Минулого місяця Південна Корея схвалила законопроект, який забороняє великим операторам магазинів додатків, включаючи Apple, примушувати розробників програмного забезпечення використовувати свої платіжні системи.

Німеччина в 2019 році прийняла закон, що зобов’язує Apple відкривати свою систему мобільних платежів конкурентам за розумну плату. У тому ж році голландський наглядовий орган з питань конкуренції почав розслідування щодо магазину додатків і вимоги до розробників додатків використовувати його платіжні системи для покупок в додатку і платити 30% комісію в перший рік.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися