Неділя, 25 Лютого, 2024

iPhone може почати підтримувати всі платіжні системи: Німеччина вимагає відкриття Apple Pay

Apple повністю контролює платіжну систему Apple Pay, яка доступна на смартфонах iPhone. Німецькому парламенту це не подобається, і він наказав «яблучному» гіганту відкрити сервери своєї системи для інших провайдерів платіжних послуг. Зміни можуть набути чинності вже наступного року, за даними Reuters. Для користувачів це означає свободу, адже вони зможуть отримати на своєму iPhone не лише Apple Pay, а й Google Pay, Samsung Pay та низку платіжних систем від банків, які доступні на Android.

Сьогодні користувачі iPhone можуть розплачуватися в магазинах та транспорті лише через Apple Pay. Однак німецький парламент прийняв поправки до закону про відмивання грошей. Згідно з цим документом, така практика недопустима, і власники платіжних систем повинні відкрити доступ до своєї фінансової інфраструктури іншим гравцям. Надання доступу відбуватиметься за «обґрунтовану плату».

В Apple відреагували на цей закон у традиційному корпоративному стилі, сказавши, що він може зашкодити користувачам. «Ми здивовані, як раптово представили цей закон, – розповіли у Apple. – Ми боїмося, що він може зашкодити дружності до користувачів, захисту даних та безпеці фінансової інформації».

Для споживачів німецький закон означає, що платіжна система на iPhone, нарешті, стане повнофункціональною з можливістю підтримувати інші сервіси, а не лише Apple Pay. Сьогодні, наприклад, додаток платіжної системи Google Pay також доступний на iPhones, але в ньому немає функції тапнути для оплати, і його можна використвувати лише для оплати друзям, на веб-сайтах і для зберігання карток.

Банки також вже кілька років намагаються переконати Apple відкрити їм доступ до NFC в iPhone. Австралійські фінустанови, наприклад, ведуть переговори про це з 2016 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися