Середа, 24 Липня, 2024

Європа підтримує ідею, щоб автомобілі їздили по Wi-Fi

Сучасні автомобілі – це смартфон на колесах, а цей тип гаджета не має жодної цінності без каналів комунікації. Автоіндустрія сьогодні знаходиться перед вибором технології зв’язку для автівок: Wi-Fi або 5G. Хоча 5G обіцяє багато переваг, але європейські чиновники, схоже, схиляються до перевіреного Wi-Fi

Єврокомісія днями суттєво просунула вперед пропозицію Volkswagen використовувати для автомобілів Wi-Fi. Цю технологію також підтримують Renault, Toyota, NXP, Autotalks та Kapsch TrafficCom. Вона націлена передусім на забезпечення комунікації автомобілів між собою.

Використовувати 5G для зв’язку автівок та виходу з них в інтернет пропонує BMW разом з Qualcomm. Їх також підтримують Daimler, Ford, PSA Group, Deutsche Telekom, Ericsson, Huawei, Intel, Samsung.

Єврочиновники обирають Wi-Fi через те, що він вже доступний. Також він здатний швидко підвищити безпеку дорожнього руху.

У документі просуваються автомобілі, оснащені Wi-Fi стандарту ITS-G5. Перегляд цього нормативу відбудеться не раніше, ніж за три роки. Це означає, що конкурентний стандарт на базі 5G під назвою C-V2X затримається щонайменше на цей час.

Телекоми та інші компанії дуже опираються запровадженню в автомобілях Wi-Fi, оскільки через це їм доведеться витрачати додаткові гроші. При цьому ринок підключених автомобілів є дуже привабливим: він оцінюється в мільярди доларів, і його частку прагнуть автовиробники, телеком-оператори, вендори обладнання.

Фінальне рішення з цього питання має повідомити Європейська рада, яка може скасувати рішення Європарламенту. Поки що невідомо, коли відбудеться голосування

В інших регіонах планети більше прихильників виявилося у стандарту C-V2X, який використовує стільникові мережі. На нього спираються в США та Китаї.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися