П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Європейці створюють цифрового близнюка Землі для точнішого прогнозу погоди

Науковці Євросоюзу завершують роботи над плануванням проєкту віртуальної копії нашої планети. Цифрова модель під назвою Destination Earth з недосяжною раніше точністю симулюватиме атмосферу, океани, лід, сушу, активність людства. Це має дозволити точно прогнозувати повені, засухи та інші катаклізми на проміжках від кількох днів до кількох років.

Віртуальну Землю в проєкті Destination Earth мають моделювати з ділянками не більше 1 кілометра в поперечнику. Це набагато менший масштаб, ніж використовується в більшості кліматичних моделей сьогодні.

Подробиці проєкту мають публічно озвучити наступного місяця. Його втілення в життя заплановане на наступний рік. Для симуляції використають три суперком’ютери, які розгорнуть у Фінляндії, Італії та Іспанії.

Типові кліматичні моделі оперують масштабом в 50-100 кілометрів. Найкращі нинішні моделі, такі як ECMWF European, використовують масштаб у 9 кілометрів.

Використання масштабу в 1 кілометр дозволить безпосередньо відтворювати конвекцію та вертикальну передачу тепла, що є критичним елементом у формуванні хмар та штормів. Нинішнім моделям доводиться використовувати алгоритмічне наближення для симуляції таких процесів.

Проект Destination Earth є нащадком більш амбітного проєкту Extreme Earth, який запропонував центр прогнозів погоди European Centre for Medium-Range Weather Forecasts (ECMWF). Extreme Earth мала стати програмою з мільярдним бюджетом, але її скасували. Цей проєкт мав стати завантаженням для наступного покоління суперкомп’ютерів. Розробка таких машин дозволила би Євросоюзу не боятися відставання від Китаю, Японії та США у сфері суперкомп’ютерів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися