Шахрайство на базі штучного інтелекту, якому майже неможливо протистояти: 77% жерв втрачають свої гроші

Загалом у 2022 році технологія підробки голосу дозволила шахраям вкрасти 2,6 мільярда доларів.

Шахрайству на базі підробки голосу за допомогою штучного інтелекту у більшості випадків не вдається протистояти. Звіт антивірусної компанії McAfee показує, що зловмисники досягають своїх цілей у 77% випадків.

Засоби клонування голосу стали публічно доступними в 2016 році, коли Adobe представила «фотошоп для аудіо» під назвою Project VoCo. Програма дозволяє додати до аудіозапису чиєїсь промови слова, яких в оригіналі не було. Вона самостійно розуміє особливості голосу та відтворює його.

За даними компанії Pindrop, з 2013 по 2017 роки кількість таких шахрайств збільшилася на 350%. А в 2019 році стало відомо про випадок, коли шахраї використали технологію підробки голосу для викрадення $243 000.

У McAfee підкреслюють, що голосове шахрайство зі штучним інтелектом є реміксом «шахрайства самозванців», яке існує вже давно, але воно може бути набагато переконливішим. Часто це означає, що шахрай використовує голос коханої чи близької людини та просить гроші на нібито екстрений випадок або в деяких випадках удає, що близьку людину викрали і її утримують за викуп.

Оскільки інструменти штучного інтелекту для клонування голосу дуже дешеві та доступні, зловмисники можуть швидко й легко створювати голосові клони. Для цього вони отримують зразки аудіо від людей, які діляться своїми голосами в соціальних мережах. І чим більше ви ділитеся своїм голосом в Інтернеті, тим легше суб’єктам загрози знайти та клонувати ваш голос.

У публічно повідомлених випадках шахрайства з клонуванням голосу штучного інтелекту жертви розповідали, як голос звучав «точно як» у людини, яку клонували. Дослідження McAfee виявили, що інструменти клонування голосу забезпечують точність до 95%.

Дослідження McAfee показало, що шахрайства з підробкою голосу продовжують набирати популярність. Середній глобальний показник показав, що 25% опитаних людей стикалися з шахрайством зі штучним інтелектом або хтось із їхніх знайомих.

Цей показник був вищим у США – 32%, а в Індії – найбільше проблем із голосовими шахрайствами зі штучним інтелектом – 47% респондентів сказали, що постраждали вони чи хтось із їхніх знайомих.

Дослідження McAfee показує, що 77% жертв голосового шахрайства інтелектом втрачають гроші:

  • Більше третини втратили понад 1000 доларів
  • 7% були обдурені на суму від 5 000 до 15 000 доларів
  • У США цей показник є найвищим: 11% втрачають від 5 000 до 15 000 доларів США.

Загалом у 2022 році технологія підробки голосу дозволила шахраям вкрасти 2,6 мільярда доларів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я