Четвер, 30 Травня, 2024

YouTube позбудеться одного з найвідоміших роликів, щоб NFT стали реальною цінністю

Відео “Charlie bit my finger” (Чарлі вкусив мене за палець) може стати переломним моментом в історії NFT. Автори одного з найбільших роликів на YouTube продають його в рамках NFT, а після аукціону – видалять його з публічного доступу.

Сьогодні фото, відео та інші цифрові об’єкти набувають одноосібних власників з допомогою токенів NFT. Вартість угод складає мільйони доларів. Однак багато хто дивується: навіщо купувати відео та картинки, які вільно доступні в інтернеті.

Саме тому наприкінці травня по завершення аукціону автори “Charlie bit my finger” видалять його з YouTube. Аукціон пройде в 14-річну річницю цього ролика, який набрав 880 млн переглядів.

Що таке NFT?

NFT розшифровується як невзаємозамінні токени. Ця блокчейн-система дещо нагадує криптовалюти і дозволяє відслідковувати історію передачі прав власності на цифрові об’єкти.

NFT останніми місяцями потрапили на шпальти газет завдяки сумам, за які купуються поширені в інтернеті меми, картинки, відео. Також NFT є частою згадкою в дискусіях про низьку екологічність та даремну витрату електроенергії.

Підписуйтесь на наш Telegram.

Поки що NFT лише поширюються і придбані таким чином цифрові предмети часто залишаються в публічному доступі. Однак з часом може вийти так, що власники почнуть активніше вимагати виконання їхніх прав власника та заборонять вільне розповсюдження придбаних ними цифрових артефактів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися